Logo
Zbigniew Ziobro: Kilkadziesiąt kolejnych śledztw ws. reprywatyzacji

12 października 2016 19:18

Zbigniew Ziobro na konferencji w Prokuraturze Krajowej zapowiedział, że wszczęte zostanie kilkadziesiąt kolejnych śledztw związanych z nieprawwidłowościami przy reprywatyzacji. Wśród nich znajdzie się również sprawa przejęcia kamiennicy przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

"Dobra zmiana w prokuraturze, to dobra zmiana dla tych, którzy liczą na to, że prokuratura będzie w sposób profesjonalny wywiązywać się ze swoich obowiązków w zakresie walki ze zorganizowaną przestępczością wyłudzającą nieruchomości w Warszawie" – mówił Zbigniew Ziobro.

"Mogę powiedzieć dziś: ta analiza, która została przeprowadzona w prokuraturze warszawskiej doprowadziła do decyzji o prowadzeniu kilkudziesięciu kolejnych śledztw, które gdyby nie ta dobra zmiana – czyli przywrócenie właściwej struktury prokuratury – nigdy nie spotkałyby się z profesjonalną decyzją. Do niedawna było tak, że to przestępcy mogli spać spokojnie, a wyrzucani przez nich na bruk ludzie nie mogli zaznać spokoju. To o czym będziemy mówić to świadectwo wielkiej porażki niezależnej prokuratury" – dodawał minister sprawiedliwości.

PJ
Źródło: MS