Logo
ZDF i TVN wspólnie zrealizowały film "Polacy i Niemcy - Historia sąsiedztwa"

fot. Wikimedia Commons

25 listopada 2016 11:45

TVN zaprezentuje fabularyzowany serial dokumentalny "Polacy i Niemcy - Historia sąsiedztwa", którego współtwórcą jest niemiecka ZDF. Wspólna produkcja ma pokazać historię stosunków między bliskimi sąsiadami. Premiera 12 i 19 grudnia.

W ramach produkcji zostały zrealizowane cztery odcinki serialu. Pierwszy pod tytułem "Pokój i wojna" - ukazujący okres od wczesnego średniowiecza do XVIII wieku, drugi - "Wrogowie i przyjaciele" ukazujący okres od rozbiorów Polski do czasów nowożytnych, trzeci - "Połączeni wspólnym losem" - opowie o historii diaspory żydowskiej w obu krajach, czwwarty- "Wrocław - Breslau", pokaże historię dolnośląskiej metropolii w kontekście historii Europy Środkowej na przestrzeni lat.

Reżyserem projektu jest Giordan Maug. Serial będzie emitowany w niemieckiej i polskiej telewizji. Na antenie TVN pierwszy i drugi odcinek będzie można obejrzeć 12 grudnia o 22.55 i 23.55, a kolejne dwa - tydzień później. Przypomnijmy, że ZDF w marcu 2013 roku wyemitowała serial "Nasze matki, nasi ojcowie”, który wywołał wiele kontrowersji.

PJ
Źródło: Wirtualnemedia.pl