Logo
Zdrada Stanu!? PO i .N przygotowały apel do UE o interwencję w Polsce! Kukiz'15 i PSL nie chciały podpisać

17 stycznia 2017 16:01

Tego już za wiele. 16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany wspólny apel opozycji, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji, w związku z sytuacją w Polsce. Na szczęście dwa kluby opozycji - Kukiz'15 i PSL nie podpisały do apelu, a akcja nie powiodła się. 

Na samym początku rodzi się pytanie: czy gotowy apel wzywający obce sił do interwencji w wewnętrzne sprawy Polski jest zdradą stanu? Brakowało jedynie dwóch podpisów do tragedii...

Wychodzą na jaw kolejne szczegóły wydarzeń z 16 grudnia 2016 roku, kiedy to pod pretekstem obrony „wolnych mediów” posłowie PO i Nowoczesnej zablokowali mównicę sejmową. Sprawy mogły pójść znacznie dalej: posłowie ludowców i klubu Kukiza opowiadają, że główni organizatorzy „puczu” mieli już przygotowany specjalny apel, jaki chcieli przedstawić na konferencji prasowej.

W treści oświadczenia znalazł się apel o pilną interwencję Brukseli w Polsce wszystkich czterech ugrupowań opozycyjnych. Spotkanie przedstawicieli klubów obyło się na tyłach sali plenarnej. Uczestniczyli w nim: lider Nowoczesnej Ryszard Petru, szef PO Grzegorz Schetyna, lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, a ruch Kukiz'15 reprezentowali Sylwester Chruszcz i Agnieszka Ścigaj. Paweł Kukiz znajdował się wtedy na obchodach rocznicy pacyfikacji strajków w kopali KW "Wujek".

– Uderzyło mnie, że pismo było już gotowe. Chodziło tylko o to, żebyśmy się pod nim podpisali. Co pod nim było? Ocena sytuacji w Polsce, slogany o zagrożeniu dla demokracji, rosnącym faszyzmie i apel do instytucji brukselskich o natychmiastowe zajęcie się tym, co dzieje się w Polsce i interwencję – mówi nam poseł Sylwester Chruszcz z ruchu Kukiz'15. Kukizowcy ostatecznie pod apelem się nie podpisali. – Prędzej poprosilibyśmy o pomoc Belzebuba niż Brukselę o bratnią interwencję – śmieje się Chruszcz.

Fanatyzm i lekkomyślność opozycji jak widać nie ma granic. Dla uzyskania władzy zrobią wszystko, łącznie z zaprzedaniem Polski. 

źródło: dorzeczy.pl
BS