Logo
Zenek Martyniuk: „Modlitwa to ważna rzecz i od niej zaczęła się moja kariera”

29 stycznia 2017 12:33

Niekoronowany "król disco-polo" Zenek Martyniuk udzielił wywiadu tygodnikowi "Dobry Tydzień". Mówił w nim o zbliżającej się 30. rocznicy ślubu i wpływu modlitwy na jego życie.- Modlitwa to ważna rzecz i od niej zaczęła się moja kariera - otwarcie przyznaje gwiazdor.

Tegoroczną, 30 rocznicę ślubu, Zenek i jego żona Danuta obchodzić będą 4 grudnia w rodzinnym gronie - synem Danielem i jego narzeczoną Anią. 

Człowiek wiecznie gdzieś gna, daje radość innym, a rodzina jest przecież najważniejsza. Z Bożą pomocą przeżyliśmy w zdrowiu i spokoju tyle lat, za to jestem wdzięczny - przyznaje Martyniuk.

Z okazji 30. rocznicy ślubu lider zespołu "Akcent" postanowił odnowić z żoną przysięgę małżeńską i w ten sposób podziękować za to co było i umocnić swoje więzy na przyłość.

- Modlitwa to ważna rzecz i od niej zaczęła się moja kariera - podkreśla gwiazdor.

Zenek śpiewał od małego. W wywiadzie przytacza opowieść z lat młodości, gdy podziwiał pieśni kościelne. - Pamiętam jak dziś, że serce wyrywało mi się, kiedy słuchałem pieśni „Liczę na Ciebie, Ojcze”. Nigdy nie byłem w chórze kościelnym, ale za to w ławce śpiewałem tak, że wszyscy odwracali głowy - wspomina Martyniuk

Dziś jest najpopularniejszym wykonawcą muzyki disco-polo, która przeżywa w Polsce swój renesans. Utwory Martyniuka nabijają dziesiątki milionów odsłon, a znają je wszyscy Polacy, włącznie z Kamilem Grosickim czy Andrzejem Dudą. 

źródło: wpolityce.pl
BS