Logo
Zgłaszasz dochody z prostytucji, podatku nie płacisz

pixabay.com

24 lipca 2016 17:43

Macie dużo pieniędzy na koncie z "niewiadomego źródła" i nie chcecie płacić 75% podatku? Jest na to sposób. Prosty. Wystarczy zgłosic przychody z nierządu.

Izba Skarbowa w Katowicach uznała na wniosek jednej z prostytutek, która chciała za dochody ze swojej „pracy” kupić mieszkanie, nie płacąc przy tym 75% podatku, że:

Ustawodawca nie rości sobie podatkowych praw do takich kategorii przychodu i obrotu, które są powiązane z zachowaniami lub działalnością niepożądanymi z ogólnospołecznego  punktu widzenia. Do takich czynności należą w szczególności czynności takie jak stręczycielstwo, prostytucja, a więc czyny zabronione, jak również czynności nieważne bezwzględnie. Stanowisko takie podtrzymał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

Nie wiadomo, czemu prostytucja uznana została przez skarbówkę za zabronioną przez prawo, choć kodeks karny nią się nie zajmuje. Z kolei trwające 4 miesiące postępowanie fiskusa w sprawie cyberseksu wykazało, że 75% podatek trzeba płacić za dochody z  cyber seksu, bowiem nie ma tu mowy o pełnej dyspozycyjności.

 

Źródło: Angora

DZ