Logo
Ziemkiewicz CELNIE o Razem: zabawa paniczyków wywodzących się z grupy budżetowych darmozjadów

30 grudnia 2016 11:30

Partia Razem wystąpiła żywiołowo, że Czartoryscy to przecież szlachta, która naszych przodków chłopów rozpijała i wyzyskiwała. Jakich naszych przodków,? Na czele Partii Razem widzę raczej ludzi, którzy jako arendarze tę wódkę tym chłopom pańszczyźnianym serwowali - mówił Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika.

Współczesna lewica to zabawa paniczyków wywodzących się z grupy budżetowych darmozjadów - człowieka pracy to tam ciężko znaleźć jak w pierwszej międzynarodówce Marksa - powiedział gość programu "Chłodnym Okiem".

To tak jak w Brulionie Andrzej Mencwel pisał o komandosach '68 – ludzie, którzy całymi dniami dyskutują o klasie robotniczej, a nie umieliby odróżnić hebla od młotka - dodał.

Publicysta odniósł się także do zachowania "opozycji totalnej". Jego zdaniem jedynym kryterium oceny działań rządu przez opozycję jest "nasizm".

Gdyby kolekcję Czartoryskich kupił „ten rząd”, to byłoby wspaniale - mówił Ziemkiewicz. 

Jak PO sfinansowała z publicznych pieniędzy koncert artystki o ksywie „Madonna” na Stadionie Narodowym - to warto było. To było świetne przeznaczenie państwowych pieniędzy, a teraz TVN pisze, że rząd kupuje za pieniądze podatników te jakieś tam obrazki.

 

źródło: Telewizja Republika

N.