Logo
Ziemkiewicz: Idź dokąd poszła cała lewica w Polsce i nie wracaj, Ryszardzie Petru

fot. Paweł Jaworski

12 września 2016 15:29

Znany publicysta i współzałożyciel Endecji komentował w "Chłodnym okiem" na antenie Telewizji Republika wczorajszy konwent programowy partii Nowoczesna. Ziemkiewicz odniósł się także do roszad w PiS, które wybierało wiceprezesów partii.

"Wyborcza pisze o tym, że Petru odważnie mówi o wprowadzeniu związków partnerskich, przywrócić finansowanie in vitro z budżetu państwa, skończyć z finansowaniem lekcji religii przez państwo i przestrzegać rozdziału państwa od Kościoła. Dodaje, że to norma w zachodniej Europie. Normą w zachodniej Europie jest też rozkład. Petru wyszedł z ciasnego wizerunku bankowca i teraz może już obiecać wszystko wszystkim. Kogo mamy? Drugiego Palikota, który mówi nam, że wszystko będzie tak jak w Europie" – komentował Rafał Ziemkiewicz.

"Jeśli ktoś ma zły humor, to polecam obejrzeć w internecie wystąpienie Ryszarda Petru, który mówi już tak, jakby był premierem i głosi konieczność rozliczeń. Mówi to człowiek, którego partia po skoku poparcia obecnie jest czwartą siłą w stawce politycznej. Petru takimi krokami idzie nie po elektorat Platformy, a po elektorat Palikota, który gdyby istniał, to Palikot byłby w Sejmie. Mogę tylko powiedzieć Herbertem, idź, dokąd poszli tamci. Dokąd poszła cała lewica w Polsce i nie wracaj, Ryszardzie Petru" – podsumował w swoim stylu publicysta.

 

PJ
Źródło: Telewizja Republika