Logo
Ziemkiewicz ironizuje: "Gazeta Wyborcza" to takie cieniutkie się już zrobiło

fot. Paweł Jaworski

17 października 2016 09:51

Publicysta i jeden z współtwórców Endecji w dzisiejszym "Chłodnym okiem" komentował zmiany, jakie zapowiedziała "Gazeta Wyborcza" w związku z wciąż malejącą sprzedażą dziennika. 

"W "Gazecie Wyborczej" znajdzie się coś zawsze zabawnego. Jest wywiad, wyraźnie autoryzowany, przeczytany, poprawiony, Ryszard Petru mówi, że lider opozycji może być tylko jeden, czyli on" – mówił znany publicysta.

"Miło spojrzeć. "Gazeta Wyborcza" to takie cieniutkie się już zrobiło, zapowiada zmiany, żeby się bardziej naszym czytelnikom podobać, zlikwidowała taki bezpłatny, propagandowy dodatek, 135 osób traci pracę, bo się redukuje. Zapowiedzieli liderzy "Gazety Wyborczej", że robią takie zmiany, żeby wyjść naprzeciw czytelnikom, ich zdaniem [...] Ich zdaniem oczekiwaniem czytelników jest to, żeby "Gazeta Wyborcza" była już nie biuletynem opozycji anty-PiS-owskiej, tej liberalno-lewicowej, tylko biuletynem .Nowoczesnej. Taka węższa specjalizacja wchodzi. Poza tym, że nieustanna nawalanka na PiS i podkreślanie wszystkich fałszów" – ironizował Rafał Ziemkiewicz.

PJ
Źródło: Telewizja Republika