Logo
Ziemkiewicz o propozycji unijnego Superpaństwa: "Najarali się czegoś albo tęgo popili"

fot. TV Republika

27 czerwca 2016 12:24

"Unia Europejska kończy jako parodia Związku Radzieckiego" – mówił w programie "Chłodnym okiem" Rafał Ziemkiewicz. W taki sposób odniósł się do przecieku w sprawie propozycji utworzenia europejskiego "Superpaństwa", które mają przedstawić dyplomaci Niemiec i Francji. 

"Sądziłem, że jest to tzw. fake. To jest coś, co by świadczyło, że ci ministrowie najarali się czegoś, popili tęgo, czy ktoś sobie jaja robi. W dawnych czasach, żeby osiągnąć takie podporządkowanie prowincji centrali, to trzeba było stoczyć poważną wojnę [...]. Gdyby to były propozycje rzucane z pozycji siły to ja bym się tego przestraszył, a tutaj mam wrażenie kompletnej groteski. W Unii Europejskiej mocy nie ma" – mówił w programie Rafał Ziemkiewicz.

"Pomysł, żeby zrobić to, co zrobił Stalin, Unia Europejska kończy jak parodia Związku Radzieckiego. Unia Europejska, ta idea integracji, która zaczęła się od Schumana, która była ideą rozsądną, wpała w ręce partii lewicowych, które postanowiły zrobić z UE kopię ZSRR. Wydaje im się, ze mogą zrobić to, co Stalin, nie mając NKWD, a tylko tym, że będą przepraszam za wyrażenie, "opierdzielać" Europejczyków, a oni wyrzekną się własnych rządów, własnych systemów podatkowych i staną na baczność. To są urojenia idiotów, naprawdę" – dodał publicysta.

 

Paweł Jaworski
Źródło: TV Republika