Logo
Ziemkiewicz ostrzega przed planowaną manifestacją: "Wymyślił to albo skończony debil, albo cyniczny sk***n"

fot. Paweł Jaworski

21 października 2016 17:32

Rafał Ziemkiewicz odniósł się za pośrednictwem Twittera do planowanej na 24 października manifestacji w ramach czarnego protestu, która według zapowiedzi organizatorów zablokuje największe skrzyżowanie i stację "Metro Centrum" w Warszawie.

"Za pięć dwunasta ogłaszamy, że Protest kobiet podczas II Rundy Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zablokuje największe przejście podziemne w Warszawie, przy Rotundzie. Nie zejdziemy do podziemia! Blokada wejść do przejścia podziemnego będzie się odbywała w sposób symboliczny przy schodach od strony Rotundy, od strony hotelu Novotel oraz od strony hotelu Metropol. Piesi będą puszczani ruchem wahadłowym, co kilka minut nastąpi chwila blokady. Kolejne minuty strajku będziemy ogłaszać syreną. Głównie chcemy rozmawiać, informować, rozdawać materiały informacyjne. Chcemy, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o naszym sprzeciwie i jego powodach" – zapowiadają inicjatorzy z "Protest Kobiet".

"Demonstracja w przejściu podziemnym czy podziemnej stacji metra to proszenie się o nieszczęście. Byle przepychanka albo gwałtowny ruch wywołany np. nagłym hałasem może skończyć się tragedią, stratowaniem ludzi na śmierć lub skręceniem karku na schodach. Wymyślił to albo skończony debil, albo ostatni cyniczny skurwysyn który chce doprowadzic do nieszczęścia by nim grać w polityce i mediach. Proszę, POWSTRZYMAJCIE te wariatki póki czas! Sprawa naprawdę może mieć straszne skutki!" – pisał jeden z współtwórców Endecji.

PJ
Źródło: Twitter / Rafał Ziemkiewicz, Prosto z Mostu