Logo
Ziemkiewicz: Ryszard Petru wytwarza pewne pole, w którym następuje „petrufikacja” umysłów

fot. Paweł Jaworski

14 listopada 2016 11:47

Rafał Ziemkiewicz w swoim stylu skomentował ostatnią serię pomyłek, przeinaczeń i wpadek posłów Nowoczesnej. Jak przekonuje jeden z współtwórców Endecji: "Ryszard Petru wytwarza pewne pole, w którym następuje „petrufikacja” umysłów".

"Tak jak z Coca-Colą, która kiedyś specjalnie popełniła błąd, żeby wszyscy się z niej śmiali, co zrobiło dużą reklamę. Może to specjalne działanie? Co by można powiedzieć o Ryszardzie Petru jakby nie jego przejęzyczenia? Ostatnio lepiej zapamiętałem panią Joannę Scheuring-Wielgus, która powiedziała, że pigułki koncepcyjne powinny być za darmo. Jasne, słuszna koncepcja, jak nie ma innej to przyda się w pigułce. Ryszard Petru wytwarza pewne pole, w którym następuje „petrufikacja” umysłów i nie tylko on jest jaki jest, ale też ludzie, którzy z nim przebywają. W wojsku nas tak straszyli radiostacją pułkową, że pole, które wytwarza wygładza mózgi. Nie wiem jakie to pole, to już robota dla naukowców" – ironizował Ziemkiewicz.

"W kwestii biało- czerwonych, europejskich flag to jest taki wielki kompleks, w "Newsweeku" Wałęsa mówi, że próbują zawłaszczyć patriotyzm, flagę. Pamiętam takie wezwania – nie oddamy flag. No pewnie, że nie oddamy przecież w co będziemy wsadzać psie kupy. Bardzo śmieszne, te europejskie flagi, przecież pomyliło się Ryśkowi. Było niebiesko, teraz jest biało-czerwono. A przecież mówiono już, że patriotyzm to taki rasizm, to obciach, kończyła się era państw narodowych, 25-lat nam walili to do głowy" – mówił na antenie Telewizji Republika. 

PJ
Źródło: "Chłodnym Okiem" Telewizja Republika