Logo
Ziemkiewicz:"Odzyskać Polskę dla wszystkich, którzy chcą tu żyć i bogacić się". Spotkanie Endecji w Warszawie

20 lipca 2016 21:58

O Polsce, podatkach, gospodarce i myśli endeckiej rozmawiali uczestnicy spotkania Endecji w Warszawie, które przyciągnęło tłumy.Wysoka frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów, a przede wszystkim obserwatorów życia politycznego. Wiele wskazuje na to, że na naszych oczach powstaje nowa siła na prawicy. Pełna relacja z tego wydarzenia pojawi się na łamach portalu jeszcze dziś.

„Bardzo się cieszę, że tak licznie Państwo przybyli. Cieszę się, że ten pomysł spotkał się z takim zainteresowaniem. To znaczy, że wielu Polaków, mimo kampanii oszczerstw i czarnej legendy wie czym jest Endecja i spodziewa się po niej czegoś dobrego. Świadczy to też, że wielu Polaków zgadza się z tym, że trzeba przepracować na nowo sytuację w Polsce i znaleźć odpowiedzi na pytania jakie przed nami stoją” – mówił jeden ze współzałożycieli Endecji – Rafał Ziemkiewicz.

„Jedni wmawiają nam, że Polska jest dzikim krajem, który ucywilizować mogą siły zewnętrzne. Mamy czekać, aż przyjdą do nas wielcy bracia z Zachodu, którzy wiedzą lepiej i wszystko zrobią nam tak, że będzie dobrze, tylko musimy ich słuchać. Wmawia się nam, że Polska jest jak brzydka panna bez posagu. Drudzy mówią nam, że jesteśmy Chrystusem narodów i musimy robić rzeczy słuszne, że musimy szukać wyższej moralności w polityce i tam się angażować. Nikt natomiast jak dotąd nie udzielił odpowiedzi na pytanie najbardziej oczekiwane, czyli jak Polskę zmodernizować, zdając sobie sprawę, że nikt tego za nas nie zrobi? Jakich wzorców szukać? Jakich metod użyć?” – mówił publicysta.

„Endecja ma być stowarzyszeniem ludzi dążących do tego, aby na każdym szczeblu, w każdym miejscu angażować ludzi i tworzyć społeczną tkankę, która odzyska Polskę. Nie tylko dla tych, którzy są „załapani”, którzy są spokrewnieni. Odzyskać Polskę dla wszystkich, którzy chcą tu żyć i bogacić się” – podkreślał Ziemkiewicz.

 

PJ
Źródło: Prosto z Mostu