Logo
Ziobro: Będzie ponowne śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej

fot. Paweł Jaworski

19 sierpnia 2016 13:28

Minister Zbigniew Ziobro poinformował na konferencji prasowej o ponownym wszczęciu śledztwa w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej. Znana działaczka na rzecz praw ofiar tzw. dzikiej prywatyzacji w Warszawie zginęła w tajemniczych okolicznościach. Spalone zwłoki Brzeskiej znaleziono kilka dni po jej zaginięciu.

"Pani Brzeska walczyła nie tylko o mieszkanie, ale o godność własną jak i tych, którzy są tak brutalnie traktowani w ramach dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, która spotykała się z pewnego rodzaju biernością ze strony różnych władz, w tym władz miasta Warszawy" – mówił Zbigniew Ziobro.

"Bardzo intensywnie będziemy prowadzić postępowanie wobec wszystkich tych spraw, w których istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa wyłudzenia mieszkania, lokali, działek na terenie Warszawy i wszystkie te postępowania zostały wcześniej skierowane w tym celu i przekazane do prokuratury regionalnej we Wrocławiu. Tam doświadczeni śledczy mają je wszystkie bardzo wnikliwie prowadzić i dążyć do ustalenia odpowiedzialnych za ewentualne przestępstwa" – podkreślał prokurator generalny.

"Chciałbym zaznaczyć, że właśnie po to zdecydowaliśmy się połączyć urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, by przestępcy nie mogli spać spokojnie. Dlatego zdecydowałem się od pierwszego dnia, obejmując ten urząd, analizować wiele spraw, które zostały umorzone, zamknięte, by można było do nich wrócić i dać jasny sygnał przestępcom, że nie mogą być pewni dnia ani godziny, kiedy może zapukać do nich prokurator, domagając się odpowiedzialności za krzywdę" – podkreślał minister.

 

Paweł Jaworski
Źródło: konferencja Prokuratura Krajowa, TVP Info