Logo
Ziobro przekazał swoje "500 plus" choremu chłopcu

tvrepublika

7 czerwca 2016 08:42

 

Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro przekazał swoje środki z programu "500 plus" na rzecz niepełnosprawnego siedmiolatka ze Stąporkowa.

O swojej decyzji minister poinformował publicznie w poniedziałek podczas konferecji prasowej zorganizowanej w miejscowości, z której pochodzi chory na porażenie mózgowe 7-latek. Minister Ziobro przyznał,że pieniądze jakie należą się jego rodzinie w ramach rządowego programu "500 plus" dużo bardziej przydadzą się rodzinie niepełnosprawnego malca ze Świętokrzyskiego.

Jest wśród nas wiele takich dzieci, które dużo bardziej potrzebują tych pieniędzy - stwierdził Ziobro.

Oddając swoje pieniądze minister dodał, że jego rodzina ma radość cieszenia się zdrowymi dziećmi, co więcej zarówno on jak i żona nieźle zarabiają a więc w ich obowiązku leży pomoc innym.
 
Jestem przekonany, ze to 500 zł będą taką dodatkową cegiełką, którą będzie otrzymywać i którą możemy się z moją żoną podzielić z Filipkiem i że to będzie pomagać- podkreślił Ziobro i dodał, że choć chłopiec ma zaledwie 7 lat to przeżył już znacznie więcej cierpień nić niejeden dorosły.

Rodzina siedmioletniego Filipa Grzeli będzie otrzymywała wsparcie od ministra przez rok. Po upływie tego czasu, wskazana zostanie kolejna rodzina, która będzie otrzymywała comiesięczny przelew w wysokości 500 zł.

Gest Zbigniewa Ziobry ma zachęcić majętnych Polaków, którzy mają zdrowe dzieci do przekazania swojego "500 plus" na osoby potrzebujące.