Logo
Ziobro ws. afery reprywatyzacyjnej: będzie komisja weryfikująca której Platforma boi się jak diabeł wody święconej

29 stycznia 2017 10:03

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, na antenie TVP Info w dosadny sposób wypowiedział się ws. afery reprywatyzacyjnej. Zapowiedział konsekwencję w analizowaniu spraw, a zwłaszcza w wyciąganiu konsekwencji. Polityk zapowiedział, że wszyscy winni zostaną ukazani bez względu na swoją pozycję, a państwo stanie w obronie pokrzywdzonych obywateli. 

– Chcemy pokazać, że przestępcy i oszuści nie będą bezkarni. Urzędnicy, którzy działali pod płaszczem rządzącej Warszawą Platformy Obywatelskiej, którzy pozwalali na przekazywanie oszustom bezprawnie nieruchomości i kamienic wartych setki milionów, też poniosą odpowiedzialność karną  – zapowiedział minister.

Ziobro zapowiedział, że majątki osób, które bezprawnie wyprowadziły na bruk setki mieszkańców Warszawy, zostaną im odebrane. - Będziemy bronić także tych, których dopiero chce się wyrzucić. Od tego jest państwo, żeby stać po stronie uczciwych i słabszych w zderzeniu z mafiami i klikami prawniczymi – podkreślił.

- Sądzę, że było na to przyzwolenie. Prokuratorzy bali się, nie chcieli podpadać swoim przełożonym czy tym, którzy rządzili.Przez ostatnie lata w Polsce rządził obóz polityczny, którzy otworzył zieloną wyspę dla oszustów. W Warszawie działy się dantejskie sceny. W okrutny sposób zamordowano kobietę, panią Jolantę Brzeską. To w żaden sposób nie poruszało sumień ludzi, którzy rządzili Warszawą oraz mieli wpływ na organy ścigania i prokuraturę - stwierdził Ziobro. 

Na koniec minister zapowiedział konsekwencję w działaniach - Będą działania, będziemy konsekwentni, ale sprawy muszą być dobre przygotowane, jeśli chcemy je wygrać. Prócz tego będzie komisja weryfikująca, której Platforma boi się jak diabeł święconej wody. Ona ma za zadanie odbierać te nieruchomości, które zostały bezprawnie oddane przestępcom i oszustom - mocnym akcentem zakończył Ziobro. 

źródło: niezalezna.pl
BS