Logo
Ziobro zwalnia zatrzymanych za napis na nagrobku Bieruta

2 sierpnia 2016 13:44

Wczoraj jako pierwsi informowaliśmy o dwóch osobach, które zostały zatrzymane przez policję za umieszczenie napisu na nagrobku stalinowskiego polityka, Bolesława Bieruta. Dzisiaj w ich sprawie interweniował Zbigniew Ziobro. 

W poniedziałkowy wieczór dwóch nieznanych sprawców umieściło napis "Kat i morderca Polaków" na nagrobku Bolesława Bieruta. Osoby zostały zatrzymane przez policję i przewiezione na komendę przy ul. Żeromskiego.

Dzień po incydencie, na stronie ministerstwa sprawiedliwości ukazał się poniższy komunikat. Jak wynika z jego treści, szef resortu Zbigniew Ziobro polecił zwolnienie z aresztu zatrzymanych osób.

1 sierpnia 2016 r. w dniu 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego warszawska policja, bez wiedzy i udziału prokuratury, zatrzymała na Powązkach dwójkę młodych ludzi, którzy na nagrobku Bolesława Bieruta namalowali czerwoną gwiazdę i napisali "Kat". Zatrzymanych przewieziono na komisariat.

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zażądał od prokuratora regionalnego doprowadzenia do natychmiastowego zwolnienia zatrzymanych. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej udali się na komisariat, aby doprowadzić do ich niezwłocznego wypuszczenia na wolność.

W ocenie Prokuratora Generalnego zatrzymanie przez policję tych osób na 48 godzin jest niezasadne.

 

źródło: prostozmostu.net/ms.gov.pl
N.