Logo
Ziobro:"Andrzej Rzepliński zablokuje wszystkie możliwe zmiany, które służą temu, aby uzdrowić polskie sądownictwo"

fot. Paweł Jaworski

11 września 2016 09:03

Zbigniew Ziobro był gościem programu "Południk Wildsteina" na antenie TVP2, gdzie odniósł się między innymi do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego. Przekonywał, że zmiany w polskim systemie sądownictwa są konieczne.

"Aby reforma była możliwa, jest jeden warunek konieczny, bez którego spełnienia nie da się w Polsce przeprowadzić. To TK, czyli sąd od prawa. byłem już ministrem sprawiedliwości i przygotowałem wówczas wstępne zmiany dot. sądownictwa. Niektóre z nich szybką ścieżką przeforsowałem, np. skrócenie czasu rozpoznawania spraw o uchylenie immunitetu sędziego wtedy, kiedy został zebrany materiał dowodowy wskazujący na bardzo ciężkie przestępstwo. O uchylaniu dalej decydowałyby niezawisłe sądy. I co zrobił TK? Wysadził w powietrze, powiedział, że to niezgodne z zasadą państwa prawa" mówił minister sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło.

"Jeżeli TK był w stanie zablokować takie zmiany, to Trybunał działający pod przewodnictwem Andrzeja Rzeplińskiego zablokuje wszystkie możliwe zmiany, które służą temu, aby uzdrowić polskie sądownictwo. A więc naprzód TK, a potem zmiany, które będą możliwe do przeprowadzenia, które uzdrowią polskie sądownictwo"  przekonywał Prokurator Generalny.

Paweł Jaworski
Źródło: TVP2