Logo
Zmarł twórca i Komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego - Wiktor Węgrzyn

fot. YouTube

17 stycznia 2017 19:13

Po wielomiesięcznej walce z ciężką chorobą zmarł twórca i Komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego - Wiktor Węgrzyn. O śmierci poinformowało Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Miał 78 lat. Urodził się w Warszawie. Był twórcą, komandorem i prezesem zarządu Motocyklowych Rajdów Katyńskich oraz inicjatorem i organizatorem Motocyklowych Zlotów na Jasnej Górze im ks. ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Był również przewodniczącym Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna "Szczęść Boże!" w wyborach parlamentarnych 2015 roku. W 2010 roku został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upamiętnianiu prawdy o zbrodni katyńskiej. W 2016 roku przystąpił do tworzonej przez Kornela Morawieckiego partii Wolni i Solidarni. 

Przyjaciele ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński napisali na swoim profilu społecznościowym: "W dniu dzisiejszym do domu Pana odszedł Wiktor Węgrzyn. Twórca i Komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego odszedł po wielomiesięcznej walce z ciężką chorobą. Wieczny odpoczynek... Kochamy Cię.".

PJ
Źródło: Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński