Logo
Znak Polski Walczącej znów znieważony! #czarnyprotest z opaskami [FOTO]

3 października 2016 21:08

Kolejny raz Znak Polski Walczącej został użyty na manifestacji w niewłaściwy sposób. Nie tak dawno informowaliśmy, że znak, za który zginęło tak wielu Polaków został w skandaliczny sposób przerobiony i wykorzystany na Paradzie Równości w Warszawie.

Znak Polski Walczącej podtrzymujący symbol płci męskiej i żeńskiej wzbudził wiele kontrowersji i krytycznych komentarzy ze strony internautów podczas Parady Równości. Dziś uczestnicy i obserwujący dzisiejsze marsze w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego zwrócili uwagę, że na rękach niektórych manifestantów pojawił się znak Polski Walczącej. 

"Na podstawie Ustawy o ochronie znaku Polski Walczącej do Prokuratury wpłynie wniosek informujący o znieważeniu tego symbolu podczas tzw. czarnego protestu w Kielcach. Domalowywanie gołych piersi mających oznaczać roszczenia "kobiet" do zabijania własnych dzieci, do symbolu walki o niepodległość Polski, za którego malowanie na ścianach ginęło setki ludzi, jest NIEDOPUSZCZALNE" - pisze Karolina.

PJ
fot. Karolina Jaszczurka / Facebook