Logo
Znamy nazwisko nowego prezesa TVP

12 października 2016 12:20

Jak poinformował Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, konkurs na nowego prezesa telewizji publicznej wygrał Jacek Kurski. Czworo członków RMN - on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny - głosowało za kandydaturą Kurskiego. Przeciw był Juliusz Braun.

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono cztery osoby: poza Kurskim także dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego. W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej. W środę członkowie RMN głosowali nad kandydaturami finalistów konkursu.

W pięcioosobowej Radzie Mediów Narodowych większość ma trójka posłów PiS - Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Jacek Kurski zabiegał również o głos czwartego członka RMN - Grzegorza Podżornego, który zasiada w Radzie z rekomendacji klubu Kukiz'15. Wiadome było, że nie otrzyma głosu od piątego członka Rady - Juliusza Brauna, b. prezesa TVP (w Radzie z rekomendacji PO).

NW

Źródło: pb.pl