Logo
Żona Kiszczaka krytycznie o pozbawieniu go stopnia generalskiego: "Mój mąż jest polskim bohaterem"

13 grudnia 2016 16:41

Maria Kiszczak skometowała decyzję szefa MON Antoniego Macierewicza o podjęciu działań w sprawie odebrania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. 

Przerażająca decyzja. Przecież mój mąż jest polskim bohaterem. To mój mąż uchronił nasz naród przed wojną domową. Byliśmy o krok od wojny domowej. Dzięki ingerencji gen. Kiszczaka do tej wojny domowej nie doszło – twierdzi Maria Kiszczak. Jaka w ogóle jest podstawa prawna, żeby podjąć taką decyzję? Oczekuję wyjaśnienia - powiedziała w rozmowie z Polsat News żona generała Czesława Kiszczaka.

Chcę poinformować Polaków, że po raz ostatni w dniu dzisiejszym ze strony jakiegokolwiek urzędnika Ministerstwa Obrony Narodowej padło słowo "generał" przy nazwisku pana Jaruzelskiego. Podejmujemy kroki prawne mające na celu odebranie stopni wojskowych zarówno panu Jaruzelskiemu, jak i panu Kiszczakowi. Zbrodniarze odpowiedzialni za działanie zbrojne przeciwko własnemu narodowymi nie zasłużyli na to, by nosić te stopnie wojskowe – powiedział Macierewicz podczas wtorkowej prezentacji dokumentów dotyczących krwawych wydarzeń grudnia 1970 roku. 

NW

Źródło: polsatnews.pl