Logo
Zwolennicy ISIS: "Polacy będą czołgać się i wyć z bólu"

fot. Wikimedia Commons

20 czerwca 2016 23:11

Zaraz po informacji podanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego o decyzji wysłania polskich żołnierzy do wsparcia koalicji walczącej przeciwko Państwu Islamskiemu w sieci pojawiło się wiele komentarzy zwolenników ISIS z groźbami skierowanymi w stronę Polski. 

"Polacy będą czołgać się i wyć z bólu", "następne ataki będą na Polskę”, "polskie samoloty będą spadały" - tak decyzję komentowali zwolennicy Państwa Islamskiego. Do sprawy odniósł się także dr Wojciech Szewko, ekspert do spraw terroryzmu.

 

 

 

O możliwych konsekwencjach decyzji prezydenta ostrzegali także politycy, komentujący wydarzenia w programie "Kawa na ławę":

"To jest bardzo zły ruch. Stajemy się widocznym celem przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. Wysyłanie polskich żołnierzy nie ma żadnego celu, jest to serwilizm wobec Waszyngtonu. Wchodzimy w buty Aleksandra Kwaśniewskiego. To jest identyczna sytuacja. Zupełnie bez sensu, za szybko. Znowu stajemy się prymusem USA w Europie Środkowo-Wschodniej" mówił współzałożyciel Endecji – Tomasz Rzymkowski.

Paweł Jaworski
Źródło: Wojciech Szewko / Twitter