Logo
Zwolnienia w "Gazecie Wyborczej". Dwóch dziennikarzy rozstało się z redakcją

16 listopada 2016 17:21

W związku z problemami finansowymi wydawca "Gazety Wyborczej  podejmuje działania naprawcze, obejmujące między innymi zwoleniania pracowników gazety. Do końca roku wydawca "Gazety Wyborczej" zamierza zwolnić w sumie 135 członków redakcji.​ Z końcem października 2016 roku Agora rozstała się z dwoma redaktorami - Markiem Wielgo i Piotrem Skwirowskim.

Marek Wielgo był związany z „Gazetą Wyborczą” od ponad 25 lat. Przez ten okres Wielgo pracował m.in. w „Gazecie Stołecznej”, a potem przeszedł do działu gospodarczego. W „GW” zajmował się problematyką związaną z budownictwem i nieruchomościami, w tym m.in. kwestiami finansowymi. Jest absolwentem nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Skwirowski jest dziennikarzem ekonomicznym, w „Wyborczej” pracował od 20 lat. Zajmował się tematyka podatkową, a publikował m.in. w portalu Wyborcza.biz. W latach 90. pracował w Ministerstwie Finansów. Jest absolwentem filozofii, studiował też polonistykę.

Zwolnienia to nie jedyne działania podjęte przez wydawcę w ramach oszczędności. Pod koniec października br. Agora podpisała warunkową umowę sprzedaży za 9,7 mln zł swojej łódzkiej siedziby.

NW

Źródło: wirtualnemedia.pl