Logo
Akademia Młodej Endecji – nowe elity dla Polski!

Adam Andruszkiewicz

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Adam Andruszkiewicz

24 stycznia 2017 11:51

Ostatni kryzys parlamentarny w pełnej krasie obnażył fakt, iż Polska nadal nie posiada niestety szerokiej elity politycznej. Śpiewanie z mównicy sejmowej, dyskredytujące wyjazdy do Portugalii czy przeszukiwanie pozostawionych na sali plenarnej rzeczy przez innych posłów – to wszystko pozwala twierdzić, iż czas najwyższy spojrzeć w kierunku młodego pokolenia, by wydobyć z niego wartościowe jednostki, które po otrzymaniu należytej formacji, będą gotowe zająć się w przyszłości służbą publiczną. Służbą godną, moralną oraz pełną powagi, pozbawioną potrzeby stawiania własnego ''ja'' ponad dobro Rzeczypospolitej. Taką odpowiedzią jest Akademia Młodej Endecji.

Stowarzyszenie Endecja już w czasie inauguracji, zapowiedziało powrót do klasycznej pracy u podstaw. Spotkania otwarte z parlamentarzystami, które trwają od wiosny 2016 r. mają na celu przede wszystkim zapoznanie Obywateli z pracą wykonywaną przez naszych posłów. Natomiast w tym samym czasie, odbywają się w całym kraju spotkania struktur Endecji, które powoli krzepną i dziś liczą dziś ponad 1500 działaczy na terenie Polski. To dobry wynik, jak na kilka miesięcy aktywności.

Jednak naszym celem koronnym, jest skupienie w szeregach Stowarzyszenia osób, które mają stać się w przyszłości nową elitą Polski. Ludzi o różnych profesjach i specjalizacjach, których łączy odwaga, chęć pracy na rzecz państwa, przywiązanie do idei Narodowej Demokracji. Idei silnego państwa, zorganizowanego Narodu, wolności gospodarczej, eksperckich rządów oraz szerokiej roli samorządów.

Jest to cel ambitny, acz w mojej opinii, jak najbardziej osiągalny. Widzę to po nazwiskach, które skupiają się w Stowarzyszeniu Endecja. I nie mam tu na myśli tylko tych znanych z mediów, tj. Ziemkiewicz czy Jakubiak. Widzę również olbrzymi potencjał w ludziach, którzy są dzisiaj anonimowi, lecz drzemie w nich olbrzymi potencjał oraz są wybitnymi specjalistami w różnych dziedzinach. Właśnie tacy ludzie, to dziś wielka karta Endecji, którą chcemy rozwijać i pokazać w przyszłości. Służyć temu będzie organizacja paneli eksperckich oraz Kongresu Programowego Endecji, który zgodnie z zapowiedziami Zarządu, odbędzie się w maju tego roku.

Natomiast wielkim skarbem Polaków zawsze było młode pokolenie, z którego wyrastały jednostki wybitne. Stąd też pomysł założenia Akademii Młodej Endecji – swoistej kuźni nowych elit, szkoły dla kilkudziesięciu młodych ludzi z całego kraju. Miejsca, gdzie nieodpłatnie odbiera się te umiejętności, które nie sposób przyswoić w dzisiejszej szkole: Wiedzę praktyczną z zakresu ekonomii, mediów, polityki, zaawansowaną historię. Spotkania z przedsiębiorcami, politykami, przedstawicielami świata nauki. Wizyty w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

To wszystko, w połączeniu z najwyższą kulturą oraz dyscypliną jest odpowiedzią Endecji na brak polskich elit. Nie tylko stwierdzamy znany powszechnie fakt, ale również dajemy konkretną propozycje, jak ten problem rozwiązać. Naturalnie, jest to dopiero początek naszych działań w tym kierunku, być może wg wielu zbyt wąskich. Ale proszę pamiętać, że dopiero zaczynamy, a wierzę w to głęboko – z roku na rok będzie nas coraz więcej.

Wszystkich zainteresowanych bezpośrednim udziałem w Akademii Młodej Endecji, bądź osoby, które chciałyby zainteresować naszą ofertą kogoś bliskiego – zapraszamy na odwiedzenia strony www.endecja.pl gdzie znajdą Państwo szczegóły.

Zbudujmy nowe elity Rzeczypospolitej !  

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Adam Andruszkiewicz