24 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

25-letni piłkarz i członkowie jego rodziny nie żyją. Byli zakażeni koronawirusem [FOTO]

Zobacz koniecznie

Choć znoszone są kolejne obostrzenia wprowadzone w różnych krajach na czas walki z pandemią, to jednak zagrożenia związanego z SARS-CoV-2 nadal nie należy lekceważyć. Obecnie nowym ogniskiem pandemii stały się tereny Ameryki Południowej, gdzie obecnie w niektórych rejonach skutki rozprzestrzeniania się słynnego już wirusa z Wuhan przynoszą prawdziwe dramaty. Jak widać też, COVID-19 niejednokrotnie nie oszczędza ani znanych, ani też młodych i wysportowanych osób.

 

W czasie walki z pandemią koronawirusa na świecie, pojawiały się w mediach od czasu do czasu informacje o wykryciu zakażenia u znanych ludzi ze świata m.in. muzyki, polityki czy sportu. Tym razem sprawa dotyczy 25-letniego zawodnika piłkarskiego, który niestety w młodym wieku zmarł po zachorowaniu na COVID-19. Co dodatkowo smutne w tej historii, śmierć spotkała także jego ojca oraz wujka.

 

Deibert Roman Guzman był sportowcem pochodzącym z Boliwii i występującym w barwach Universitario de Trinidad, klubu grającego w tamtejszej drugiej lidze piłkarskiej, którego prezesem był właśnie ojciec piłkarza, który także stał się jak wspomniano wcześniej ofiarą zarażenia SARS-CoV-2 chorując i umierając przed swoim synem. To właśnie od niego zaraził się najprawdopodobniej 25-letni syn, któremu nie udało się uratować życia pomimo trwającej przez kilka tygodni walki o wyleczenie.

 

Guzman występował wcześniej również w młodzieżowej reprezentacji Boliwii oraz w pierwszoligowym Nacional Potosi.

 

Po śmierci piłkarza oraz uprzedniej śmierci jego ojca, zakażenie koronawirusem dało o sobie znać także w przypadku wujka zawodnika. Mężczyzna ten także zajmował się piłką nożną i pełnił funkcję trenera zespołu Deportivo Preijque. Niestety również on nie zdołał wygrać walki z chorobą i także odszedł do wieczności po zachorowaniu na COVID-19.

 

Nie możemy w to uwierzyć i składamy najbliższym zmarłych kondolencje. Jednocześnie apelujemy do obywateli, żeby stosowali się do zaleceń rządu.

– Zaapelował cytowany na łamach Sport.es Angel Suarez, prezes Boliwijskiej Federacji Piłkarskiej.

https://www.facebook.com/LaVerdeOficial/photos/a.1006666759353983/3117438044943500/?type=3

 

Do trwającego weekendu na terenie Boliwii stwierdzono ponad 8 700 przypadków zarażenia SARS-CoV-2 oraz ponad 300 zgonów spowodowanych zachorowaniem na COVID-19.

 

 

Źródło: Sport.pl ; Sport.es 

Fot.: Wikimedia Commons ; Pxfuel ; Facebook/@LaVerdeOficial

 

 

 

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze