25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Morawiecki ostro o Trzaskowskim! Wspólna konferencja prezydenta i premiera!

Zobacz koniecznie

Prezydent Andrzej Duda, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło, oraz w pierwszym i drugim rządzie obecnego premiera Marek Gróbarczyk byli obecni na konferencji związanej z budową kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Ci zapowiadają, że inwestycja ta wzmocni polską wolność, suwerenność i polską wolność. Twierdzą, że nasz kraj uniezależni się od Rosji (kwestia Cieśniny Pilawskiej). Prezydent zaznaczył, że przy pracach zajmującymi się przekopem zaangażowane jest 50 firm. Politycy twierdzą także, że plan ten to wielka szansa na rozwój dla Elbląga, Warmii, całego województwa, a także kraju. Wspomnieli także, że Polska jeszcze szybciej chce doganiać Zachodnią Europę.

 

„To jest nowy, wielki plac budowy. Tak, jak cała Polska będzie wkrótce nowym, wielkim placem budowy. To też nowe miejsca pracy w turystyce, to także nowe możliwości handlowe, ekonomiczne dla bardzo wielu przedsiębiorców” – zapewniał premier. Pochwalił on także Andrzeja Dudę, nazywając go wielkim przywódcą.

 

Koniec przekopu Mierzei Wiślanej ma nastąpić w 2022 roku. Według planu jej długość ma wynosić 22,8 km, a głębokość 5 m. Szpilkę w obecnego kandydata na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej postanowił wbić Mateusz Morawiecki, nawiązując m.in. do wypowiedzi prezydenta Warszawy o potrzebie inwestowania w Centralny Port Komunikacyjny:

 

„Ale są politycy, tacy jak Rafał Trzaskowski, który nie chce tych inwestycji. Nie chce inwestycji takich jak Mierzeja Wiślana i Centralny Port Komunikacyjny. Oni mówią: po co nam ten przekop, jest przecież Cieśnina Pilawska”, czyli uzależnienie od Rosji przez kolejne lata. Tak jak wcześniej pan Trzaskowski powiedział: „po co nam Centralny Port Komunikacyjny, skoro mamy port w Berlinie?”. Ciekawe, czy mieszkańcom Warszawy też by powiedział, po co nam metro, skoro mamy metro w Berlinie? Nie- panie Trzaskowski, my potrzebujemy właśnie wielkich inwestycji i gwaranta tego, że plan Dudy powiedzie się, że wielki plan odbudowy Polski po koronawirusie będzie rzeczywiście czymś, na co czekają Polacy” – oznajmił premier.

 

Źródło tvn24.pl, rmf24,pl, dorzeczy.pl

Fot: YouTube/ Kancelaria Premiera (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze