Awantura w Sejmie. Ostre słowa Kaczyńskiego o opozycji

W Sejmie ponownie zawrzało. Podczas głosowania nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego doszło do kolejnej już awantury. Podczas niej Jarosław Kaczyński w wyjątkowo ostrych słowach określił posłów opozycji.

 

Sejmowa awantura rozpoczęła się od słów Borysa Budki skierowanych do Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Koalicji Obywatelskiej powiedział: „Sejm to nie jest Pana folwark, panie prezesie”. Miała to być reakcja polityka opozycji rozmowy między prezesem PiS a Łukaszem Szumowskim oraz Piotrem Glińskim podczas wystąpienia Barbary Nowackiej.

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powiedział natomiast do Budki, że „całe to wotum nieufności to hucpa”. Jarosław Kaczyński niedługo później określił polityków opozycji „hołotą chamską”, co miało być kulminacja awantury w Sejmie. Po tych wydarzeniach zarządzono 5 minut przerwy. Ta jednak niewiele zmieniła w kwestii atmosfery panującej między posłami.

 

Przemówienia Barbary Nowackiej odnosiły się krytycznie wobec ministra zdrowia. Nazwała go największym zawodem ostatnich miesięcy. Dodała również, że „kiedy opadły maski zobaczyliśmy prawdziwą twarz rządu PiS – twarz konfliktu interesów, korupcji i nieudacznictwa”.

 

Nowacka stwierdziła, że Łukasz Szumowski nie wywiązywał się odpowiednio ze swoich obowiązków, gdyż trwa kryzys lekowy, wciąż są długie kolejki oraz szpitale powiatowe „padały”.

 

Największy jednak szum w sieci wywołały wspominane wyżej słowa Jarosława Kaczyńskiego. Borys Budka na Twitterze odnosząc się do nich napisał: „Skandaliczne zachowanie posła Kaczyńskiego i ministra Szumowskiego. W czasie wystąpienia posłanki Barbary Nowackiej przedstawiającej uzasadnienie wniosku o odwołanie ministra zdrowia Kaczyński nazywa posłów opozycji „chamską hołotą”. Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja”.

 

 

 

Źródło: Onet

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)

Komentarze

Komentarze