20.6 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

Będzie wielki program wsparcia rodzin! Andrzej Duda na straży tradycyjnych wartości [WIDEO]

Zobacz koniecznie

#KartaRodziny to nowy projekt Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent podpisał dziś deklarację wsparcia rodzin, instytucji małżeństwa i utrzymania programów społecznych. To przede wszystkim gwarancja trwałości 500+, 300+, Mama+, a także ochrona tradycyjnego modelu rodziny kobiety i mężczyzny oraz darmowe leki dla seniorów powyżej 75 roku życia.

 

W towarzystwie rodziców i ich pociech Prezydent Duda zaprezentował Kartę Rodziny. To zobowiązanie kandydata do wspierania rodzin, jeśli wygra kolejną kadencję.

 

– Nie mam żadnych wątpliwości jako prezydent, że właśnie rodzina – jak słusznie stanowi konstytucja – wymaga szczególnej opieki ze strony państwa – cytuje wypowiedź Andrzeja Dudy portal Polsat News. Prezydent wychodzi z założenia, że tradycyjna rodzina jest podstawową komórką budującą naród. Zapewnienie najlepszych możliwych warunków bytowych właśnie dla dzieci ich rodziców ma zapewnić państwu dobrze ukształtowanych obywateli. Karta Rodziny to gwarancja kontynuacji programów społecznych i finansowych.

 

Wobec sygnowania Karty Rodziny pojawia się pytanie o stosunek kontrkandydatów. Niestety, drugi w sondażach rywal Andrzeja Dudy, Rafał Trzaskowski, dał się poznać jako propagator groźnej dla dzieci ideologii LGBT, polegającej na promocji erotyki i rozwiązłego trybu życia oraz zastąpienia instytucji małżeństwa związkami partnerskimi, w tym jednopłciowymi. Kandydat Koalicji Obywatelskiej podpisał również w Warszawie tzw. „kartę LGBT”, która była przedmiotem ostrej krytyki Polaków i rodziców mieszkających w stolicy.

 

Wobec powyższego w internecie rozgorzała poważna dyskusja nad wizją Polski dwóch głównych kandydatów. Wielu polityków podkreśla, że wizja afirmacji politycznej środowisk LGBT wbrew woli Polaków, do czego zdaje się dążyć Rafał Trzaskowski, powoduje, że wybory 28 czerwca będą miały charakter wręcz cywilizacyjny. Polska może pozostać przy fundamentach tradycyjnej rodziny i szerokich programach społecznych lub – w zależności od prawdziwych intencji opozycji totalnej – wycofać się z nich i obrać dyskurs ideowy znany z np. Holandii czy Francji.

 

W sondażach wciąż niezmiennie prowadzi Andrzej Duda. Za nim plasuje się wspomniany Rafał Trzaskowski, zaś później w większości sond Szymon Hołownia. Sondażyści szacują, że rywalem Dudy w ewentualnej drugiej turze będzie własnie jeden z nich. Wybory 28 czerwca.

 

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze