14.7 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Brazylia przegrywa walkę z koronawirusem. Liczby są wstrząsające!

Zobacz koniecznie

Sytuacja związana z koronawirusem w Brazylii prezentuje się coraz gorzej. Tylko minionej doby odnotowano 55 209 nowych przypadków zachorowań.

 

Mimo, że w Polsce coraz bardziej zapomina się już o koronawirusie to na świcie w wielu krajach wciąż jest to ogromny problem. Jednym z takich państw niewątpliwie jest Brazylia. Tylko minionej doby odnotowano tam 55 209 nowych przypadków zachorowań. Tym samym kraj ten został drugim na świecie państwem po USA, w którym potwierdzono ponad milion zakażeń. W sumie w Brazylii zachorowało 1 032 913 osób.

 

Ilość ofiar śmiertelnych również jest zatrważająca. Minionej doby zmarło tam 1221 chorych, a przez cały okres pandemii 48 954 osób. Wielu ekspertów przypuszcza, że liczby te w rzeczywistości są jeszcze większe. Brazylia liczy sobie łącznie ponad 200 mln mieszkańców. Cechuje się ona również dość dużą gęstością zaludnienia, szczególnie w większych miastach. Z tego powodu koronawirus ma ułatwioną transmisję między ludźmi. Część ekspertów twierdzi, iż w Brazylii może być już nawet do 10 mln zachorowań.

 

W związku ze swoją polityką prezydent Brazylii Jair Bolsonaru jest krytykowany przez dużą część obywateli. Bagatelizuje on niebezpieczeństwo związane z koronawirusem oraz atakuje gubernatorów stanów za rzekome zawyżanie liczby chorych oraz wydawanie pieniędzy na walkę z chorobą. W związku ze stanowiskiem prezydenta część gubernatorów oraz burmistrzów znosi ograniczenia gospodarcze.

 

Jak zapowiadał rząd tamtego kraju jego gospodarka ma się zmniejszyć o 4,7%. Bank Centralny Brazylii przewiduje natomiast spadek aż o 6%.

 

Źródło: Onet, Twitter

Foto: Twitter/ KMM Putrajaya

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze