6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Chińczycy miesiącami ukrywali koronawirusa? Ujawniono zdjęcia (FOTO)

Zobacz koniecznie

Koronawirus pojawił się w Polsce już w marcu tego roku, a na świecie głośno o nim już co najmniej od grudnia 2019 r., kiedy pojawił się w Wuhan. Mimo że minęło już sporo czasu, to nadal sytuacja związana z wirusem COVID-19 nie została opanowana.

Jednak czy aby na pewno koronawirus pojawił się się w Wuhan dopiero w grudniu? Istnieją pewne podejrzenia, że Chińczycy przez dłuższy czas tuszowali fakt, że w Wuhan epidemia koronawirusa wybuchła już wcześniej. Analiza zdjęć satelitarnych wskazuje, że zarażenia wirusem SARS-COV-2 występowały już jesienią 2019 roku.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wyszło na jaw! Michał Szpak znalazł kobietę bliską sercu (FOTO)

 

Zespół badaczy z uniwersytetów w Bostonie zajął się analizą zdjęć satelitarnych szpitali w Wuhan, do których zjeżdżali chorzy na koronawirusa. Możliwe, że nie są to wystarczające dowody, jednak mogą ukazać sytuację w innym świetle i zmusić do zastanowienia, czy aby na pewno było tak, jak twierdzi chiński rząd.

 

CZYTAJ TAKŻE: MAKABRYCZNE sceny w Polsce ! Ludzie tonęli na ulicach (WIDEO)

 

Naukowcy najpierw zebrali listę szpitali w Wuhan, a następnie obserwowali ich zdjęcia satelitarne także parę miesięcy przed wybuchem epidemii. Sprawdzali, ile miejsc parkingowych jest zajętych przed szpitalami, a także jak często od kwietnia 2017 roku do maja 2020 roku wpisywano wtedy w wyszukiwarkę Baidu słowa „kaszel” i „biegunka”.

 

Wyniki okazały się zaskakujące. Bowiem według danych między wrześniem a październikiem 2019 roku nastąpiło największe zatłoczenie parkingów przy szpitalach. Ponadto było to powiązane z większą częstotliwością wpisywania frazy „biegunka” w wyszukiwarkę. Badacze wzięli pod uwagę, że kaszel najczęściej pojawia się w okresie jesiennym i nie musi się wiązać z koronawirusem, więc bardziej skupili się na analizowaniu wyników ze słowem biegunka.

 

 

Ponadto badacze analizowali tylko bardzo wyraźne zdjęcia satelitarne, niezakłócane przez chmury ani cienie. Świadczy to o większej wiarygodności badań.

 

Źródło: niebezpiecznik.pl

Zobacz więcej

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze