25.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Co dalej z Fort Trump?

Zobacz koniecznie

Ta informacja jest całkowitą dezinformacją, a nie informacją – tak w piątek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski skomentował doniesienia medialne dotyczące rezygnacji USA z Fort Trump.

Szczerski w Programie 1 Polskiego Radia został zapytany o środową informację Agencji Reutera, że najprawdopodobniej kruszy się projekt utworzenia Fortu Trump, czyli stałej bazy dla żołnierzy amerykańskich w Polsce. Powodem miałby być spór o wielkość finansowania i rozmieszczenie żołnierzy, a także o ich status prawny podczas służby w Polsce.

„Po pierwsze: ta informacja jest całkowitą dezinformacją, a nie informacją” – stwierdził szef gabinetu prezydenta. „Ten sam Reuters kilka dni wcześniej mówił coś kompletnie odwrotnego, że do Polski będą przerzucone wojska amerykańskie z Niemiec, więc sam Reuters się gubi w zeznaniach i mówi dwie kompletnie sprzeczne rzeczy, więc mamy do czynienia z całkowitą dezinformacją” – dodał.

Jak podkreślił Szczerski, opozycja dziennikarska i polityczna natychmiast podchwytuje każdą informację, która jest opublikowana w internecie, jeśli ta szkodzi Polsce i obecnym władzom. „Są w stanie bezkrytycznie na każdy taki lep się złapać i powielają go natychmiast. Przypuszczam, że w tej kampanii przez najbliższe dwa tygodnie będzie mnóstwo tego typu wrzutek pisanych różnym alfabetem do polskiej debaty publicznej i polscy dziennikarze opozycji, politycy, natychmiast będą je podchwytywać, nawet jeśli to będzie największa bzdura” – dodał.

Do doniesień na temat Fortu Trump na Twitterze odniosła się też ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. „Kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem! Ich efekty będą jeszcze bardziej imponujące niż pierwotna wizja prezydenta Donalda Trumpa i prezydenta Andrzeja Dudy dotycząca amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce – zapewniła Mosbacher.

 

Źródło:PAP, Onet, Polskie Radio
Fot.:Wikipedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze