16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Co Polacy myślą na temat aborcji i działań Pro-liferów? [REPORTAŻ]

Zobacz koniecznie

Jednym z tematów, który co jakiś czas mocno rozbudza emocje oraz wiele dyskusji w naszym społeczeństwie, jest bez wątpienia temat ochrony życia poczętego. Choć dzieci nienarodzone są chronione w Polsce i tak lepiej niż w innych państwa Unii Europejskiej, to jednak od lat nie udaje się organizacjom Pro-Life przeforsować zmian prawnych chroniących chociażby dzieci chore. Warto zaznaczyć bowiem, że to właśnie aborcja eugeniczna według danych jest najczęstszą z dokonywanych na terenie naszego kraju.

 

Izabela Wyżga oraz Michał Barnaś z redakcji „Prosto z Mostu” zapytali mieszkańców jednego z większych polskich miast o opinie na temat aborcji oraz akcji realizowanych w miejscach publicznych przez pro-liferów. Przyjrzeli się też bliżej takowym inicjatywom i działaniom wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia, skupiającej w swej szeregach wielu ludzi o różnych poglądach, jednak solidarnie opowiadających się za obroną życia ludzkiego od poczęcia.

 

Jak można wywnioskować na podstawie rozmów z przypadkowymi osobami, zdania na temat procederu aborcji są podzielone, a postulaty i sposoby ich prezentowania przez organizacje pro-life wywołują różne, często skrajne emocje.

 

Zachęcamy do obejrzenia i podzielenia się przygotowanym przez Prosto z Mostu TV reportażem z innymi.

 

 

 

 

Źródło: YouTube/ProstozMostu TV

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze