19.6 C
Warszawa
poniedziałek, 25 września, 2023

Co za wystąpienie! Premier Morawiecki miażdży opozycję! (WIDEO)

Zobacz koniecznie

Jeszcze rano nic nie wskazywało, że polski parlament będzie areną tak ostrych polemik. Z inicjatywy Premiera i Prezydenta polski Sejm będzie dzisiaj głosował nad votum zaufania dla Rady Ministrów. W debacie poprzedzającej głosowanie doszło do niezwykle ciekawej wymiany zdań, a nade wszystko do wystąpienia Premiera, Mateusza Morawieckiego, które jeszcze długo będzie wspominane i cytowane.

 

W swoim wystąpieniu Premier jasno zdefiniował cele i zamiary kierowanego przez niego rządu. Stanowczo sprzeciwił się uległości i bierności. Po raz kolejny zapowiedział szereg dużych, infrastrukturalnych inwestycji. Ostro skrytykował też opozycję. Szczególnie oberwało się liderom PO i PSL, Borysowi Budce i Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi. Premier zażartował z obydwu przypominając ich wpadkę, kiedy nie wiedząc, że są słyszani chwalili program rządu zawarty w tarczach antykryzysowych. Żałował jednak, że nie stać ich było na przyznanie tego oficjalnie. Mocno oberwało się całej opozycji, na czele z jej przedstawicielami w samorządach.  Premier zauważył, że: samorządy PO sobie często nie radzą z wieloma rzeczami,  a jak przychodzi „co do czego” przychodzą po pomoc do Pastwa szukając jego pomocy i wsparcia.

 

Fragment wystąpienia Premiera, Mateusza Morawieckiego: https://twitter.com/PopieramyPMM/status/1268504789090021379

 

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki: Musimy sobie poradzić z pandemią politycznej nieodpowiedzialności! Nawiązał też do historycznego wystąpienia sprzed lat premiera, Jana Olszewskiego pytając: Czyja ma być Polska?! Czy ta Polska ma być polską elit, które chcą się wysługiwać obcym czy wszystkich Polaków?  Czy Polska ma być aktorem czy widzem? Mamy właśnie takie ambicje, żeby Polska była państwem coraz więcej znaczącym na świecie. Nie potrzebujemy pieniactwa, awanturnictwa i niezgody! Musimy zwyciężyć te wszystkie patologie, które się wokół szerzą…

Swoje wystąpienie Premier Morawiecki podsumował słowami: My wiedziemy naród ku Polsce sprawiedliwej. Będziemy to robić dopóki starczy sił, dopóki starczy życia! I dlatego proszę wysoką izbę o udzielenie wotum zaufania.

Schodzącego z sejmowej mównicy Premiera żegnały długie i głośne oklaski posłów. Dołączył do nich także prezydent Andrzej Duda. Komentując wystąpienie Premiera powiedział, że: Nie ukrywam, że wysłuchałem wystąpienia premiera Morawieckiego z satysfakcją (…) 4 czerwca 1989 roku wygrali Polacy. Chciałbym, żeby moi rodacy sobie to przypomnieli. Pamiętam tamten entuzjazm, kiedy miałem 17 lat. Nie mogłem głosować, ale razem z kolegami i koleżankami chodziliśmy po Krakowie z ulotkami z napisem „wybierz Solidarność”.

Czy płomienne wystąpienie Premiera Morawieckiego zapoczątkuje marsz po reelekcję Andrzeja Dudy? Na to pytanie odpowiedzą przy wyborczych urnach już 28 czerwca Polacy. Niewątpliwie pierwszy krok w tym kierunku został zrobiony.

 

 

/red./

Fot: Youtube.com/zrzut z ekranu

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze