-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Dramat znanego trenera. Płyną kondolencje od kibiców

Zobacz koniecznie

W ostatnich tygodniach, niejednokrotnie sportowe media przekazywały smutne informacje dotyczące śmierci ludzi związanych z piłką nożną. W żałobie pogrążyło się sporo sympatyków tej dyscypliny również w naszym kraju, ponieważ na początku tygodnia zmarł jak informowaliśmy w jednym z artykułów Piotr Rocki, występujący niegdyś w znanych klubach polskiej Ekstraklasy. Do wieczności odeszli też młodzi piłkarze z Włoch, a ostatnio dotarły smutne wieści na temat sytuacji jednego ze znanych trenerów, który wcześniej był też sławnym piłkarzem reprezentującym swój kraj na wielkich sportowych imprezach.

 

Mowa tu o szkoleniowcu, który do dzisiaj w swej pracy współpracuje ze znanymi polskimi piłkarzami, pochodzącym z Kalabrii Gennaro Gattuso, który popularność zyskał głównie przy okazji występów w barwach AC Milan oraz reprezentacji Włoch. W swej karierze piłkarskiej zdobył on m.in. Mistrzostwo Włoch, jak również zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów i zdobycie tytułu Mistrza Świata z drużyną narodową na Mundialu w Niemczech w 2006 roku. W ostatnim czasie na ławce trenerskiej prowadzi on drużynę Napoli, w której grają reprezentanci Polski: Piotr Zieliński oraz Arkadiusz Milik. Niestety ostatnie dni dla trenera Gattuso są zapewne bardzo trudne i wypełnione smutkiem.

 

Niestety, jak poinformowały media, nie żyje siostra trenera Gattuso- Francesca. Z poważnymi problemami zdrowotnymi zmagała się ona od kilku miesięcy.

 

Dziennikarze we Włoszech dowiedzieli się o złym stanie zdrowia kobiety, kiedy po jednym z meczy Serie A rozegranych w lutym, trener Gattuso nie zjawił się na konferencji prasowej. Wtedy to bowiem od razu po meczu pojechał on do szpitala, gdyż jego siostra Francesca trafiła na oddział intensywnej terapii.

 

Co warte podkreślenia, również zmarła Francesca Gattuso była związana w swoim życiu z piłką nożną, pełniąc niegdyś rolę sekretarki w mediolańskim klubie AC Milan.

 

W treści komunikatu opublikowanego przez klub napisano, że „Francesca Gattuso zmagała się z chorobą z taką samą siłą i energią, jaką codziennie przynosiła do Milanello i AC Milan„.

 

 

Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Fot.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze