20.2 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Edyta Górniak w kontrowersyjnych słowach skomentowała epidemię. Odpowiedział jej Minister Zdrowia

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie, sporo kontrowersji w niektórych środowiskach wywołała kwestia walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz prac nad stworzeniem skutecznej szczepionki mającej chronić ludzi przed zachorowaniem na COVID-19. Dla innych natomiast, lekceważenie koronawirusa oraz zaleceń względem unikania jego przenoszenia się jest czymś nieodpowiedzialnym.

 

Wśród osób krytykujących ewentualne stosowanie szczepień przeciwko chorobie wywołanej przez SARS-CoV-2 oraz uznających epidemię koronawirusa za spisek, do którego władze podchodzą w niewłaściwy sposób, znalazła się znana polska wokalistka- Edyta Górniak. Jej list w tej sprawie został odczytany podczas akcji organizowanej przez przedstawicieli środowiska antyszczepionkowców. W jego treści piosenkarka stwierdziła, że „nie wyraża zgody na przymusowe szczepienie jej lub jej syna przeciwko COVID-19.

 

Żaden człowiek, powtarzam – żaden człowiek nie ma prawa boskiego. Nie ma więc prawa forsować ani odbierać poczucia godności i pięknej wartości człowieczeństwa

– napisała w liście Edyta Górniak.

 

Zdaniem piosenkarki, proceder szczepienia stanowi element odbierania wolnej woli człowieka. W przedstawieniu swojego poglądu na tę kwestię, odwołała się ona również do religii.

 

Nie ma także prawa ograniczać jego rozwoju czy dezaktywować jego potencjału. Nie ma bowiem prawa odebrać wolnej jego woli, nadanej przez najświętszą energię wszelkiego stworzenia, czyli Boga

– przekazała wokalistka w treści listu.

 

Podobne słowa padły ze strony celebrytki podczas wywiadu, którego udzieliła internetowemu medium wRealu24. Po jej wypowiedzi wówczas popełnionej stwierdzić można, że w jej opinii epidemia została stworzona po to, aby skłonić ludzi do zaszczepienia się. Ona sama deklaruje jednak, że nie da się zaszczepić i jak powiedziała „woli odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek cokolwiek wstrzyknąć w swój organizm„.

 

Zdecydowanie ktoś za tym stoi. Globaliści. Nie chciałabym powiedzieć wszystkiego, co myślę, bo mogłabym pogrążyć ludzi w jeszcze większym smutku. Ludzie świadomi są zagrożeniem dla liderów światowych. Lepiej mieć masę ludzi, którzy wykonają polecenia. Takim ludziom łatwiej jest dyktować warunki życia 

– mówiła podczas rozmowy z wRealu24 Edyta Górniak tłumacząc jak postrzega prawdziwą naturę tego z czym mamy do czynienia oraz źródło tego zjawiska.

 

Na słowa i teorie głoszone znaną piosenkarkę odpowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapytano go bowiem o tę kwestię, kiedy był on gościem stacji Polsat News.

 

To brzmi trochę tak, jak spisek 12 mędrców, którzy sterują gospodarką światową i kryzysami. Nie bardzo wiem, jak ci globaliści mieli tego maleńkiego wirusa skonstruować w jakimś tajnym laboratorium

– ocenił minister w rozmowie z reporterem Polsatu Bogdanem Rymanowskim.

 

Łukasz Szumowski zwrócił uwagę na fakt, że gospodarka na świecie ucierpiała bardzo mocno w czasie pandemii i żaden kraj, który musiał walczyć z koronawirusem na tym nie skorzystał.

 

Myślę, że gospodarka straciła na wirusie tak dużo, że żaden kraj, który przeszedł przez pandemię naprawdę, jak Włochy, Hiszpania, Francja, Niemcy, żadne interesy tego nie usprawiedliwiają i oczywiście żadne interesy nie były na tym robione. Pamiętajmy, że to są teorie spiskowe, jak wiele- jak to, ze 5G powoduje wirusa, jak to, że w szczepionkach są mikrochipy.

– Wypowiedział się minister Szumowski w odniesieniu do poglądów głoszonych przez Edytę Górniak.

 

Na pytanie dotyczące tego, czy szczepienie się przeciwko COVID-19 będzie obowiązkowe, Łukasz Szumowski powiedział iż zależne będzie to od tego, jaka będzie to szczepionka oraz jakie dane dotyczące jej działania oraz bezpieczeństwa będziemy posiadać.

 

Jest ileś szczepionek obowiązkowych, one ratują życie ludzkie. Jeżeli ta szczepionka będzie bezpieczna, to moim zdaniem – prywatnym w tej chwili, bo nie mam danych- uważam, ze one powinny być obowiązkowe, jeżeli będzie skuteczna i bezpieczna.

– Powiedział w Polsat News minister zdrowia.

 

 

Źródło: Polsat News ; wRealu24 ; doRzeczy.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze