26.7 C
Warszawa
środa, 17 lipca, 2024

Eksplozja na Dolnym Śląsku! W akcję ratunkową zaangażowano śmigłowce

Zobacz koniecznie

Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło w dniu dzisiejszym w zachodniej części naszego kraju. Na terenie województwa dolnośląskiego doszło do silnego wybuchu, w wyniku których konieczne było zrealizowanie akcji ratunkowej w ramach przybycia z pomocą dla osób poszkodowanych. W działania zaangażowano m.in. śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O sprawie poinformowano na łamach portalu rmf24.pl.

 

Do zdarzenia doszło w miejscowość Jaroszów, leżącej niedaleko Świdnicy na Dolnym Śląsku. Jak podaje rmf24.pl, doszło tam do wybuchu, w wyniku którego obrażenia odniosło dziesięciu ludzi. Ranni zostali przetransportowani do placówek medycznych. Dwie osoby, które według tych doniesień odnieść miały najpoważniejsze obrażenia, zostały zabrane przez wezwane na miejsce wybuchu dwa śmigłowce LPR. Nie ma jednak oficjalnych i szczegółowych informacji na temat tego jak bardzo poważnie zostali ludzie ci poszkodowani.

 

Silny wybuch miał miejsce na terenie należącym do zakładu produkcyjnego cegły w Jaroszowie. Jak przekazał portal rmf24.pl, służby miały otrzymać alarmujące zawiadomienie około godz. 13, czyli wczesnym popołudniem. Oprócz służb ratownictwa medycznego, na miejsce skierowano także siedem zastępów straży pożarnej, a także m.in. policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przystąpili do działań, kiedy akcję zakończyli strażacy. Informacja o zaistniałej sytuacji trafiła również do prokuratury oraz Państwowej Inspekcji Pracy.

 

Za szczęście w nieszczęściu uznać można fakt, że nie doszło przy okazji wybuchu do naruszenia konstrukcji budynku czy też pożaru tegoż zakładu.

 

Silny wybuch nastąpił, kiedy trwało czyszczenie pieca, który używany jest w procesie wypalania cegieł oraz ceramiki. Jak ustalić miał dziennikarz radia RMF FM, za prawdopodobną przyczynę eksplozji uznaje się wstępnie nadmiar pyłu węglowego. Jest on wykorzystywany przy procesie technologicznym.

 

Dokładne informacje dotyczące okoliczności zdarzenia oraz jego przebiegu, przynieść mają jednak działania przeprowadzone przez biegłych.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Wikimedia Commons

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze