Hołownia tworzy stowarzyszenie. Zdradza też na kogo zagłosuje w drugiej turze

Szymon Hołownia zapowiedział powstanie nowego ruchu. Utworzone stowarzyszenie będzie się nazywało „Polska 2050”. Jak zapowiedział na konferencji prasowej, to „nie koniec drogi, tylko początek”, wskazując na ponad 2 miliony osób, które oddały na niego głos. Zdradził też na kogo będzie głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich.

„Ten ruch już powstał. Nie działamy od góry. Sankcjonujemy to, co samo narodziło się na dole. W Polsce przyjaciół, sąsiedztwa, załatwiania realnych problemów. Powstanie ruch społeczny, obywatelski, w formie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050” – powiedział.

Hołownia podkreślił, że nazwa „Polska 2050” wskazuje na czas mniej więcej jednego pokolenia.

„Stoi za mną 2,6 mln Polaków. Część z nich bierze udział w ruchu, który tę kampanię zbudował. To samorządowcy, aktywiści. Z wielu miejsc dostajemy sygnały, że ich liczba rośnie. Że dołączają się do nas.” – dodał.

„Potrzebujemy świeżej krwi, obywatelskiej działalności. Uśmiechu i nadziei. Zbudowaliśmy Polskę solidarną. Teraz będziemy to pomnażać. Mam nadzieję, że każde z naszych biur stanie się ambasadą Polski. Że będzie obywatelskim hotspotem. Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany.” – zadeklarował.

Szymon Hołownia pytany kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich zapewnił, że weźmie w niej udział mimo że, jak podkreślił, nie ma w niej „swojego kandydata”. Ten głos zamierza oddać nie za czymś, a przeciwko czemuś.

Oddam ten głos przeciwko wizji prezydentury i wizji Polski, którą prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Hołownia.

Źródło: FB, onet.pl, rmf24.pl
Fot.: ss Facebook

Komentarze

Komentarze