0.7 C
Warszawa
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Hołownia tworzy stowarzyszenie. Zdradza też na kogo zagłosuje w drugiej turze

Zobacz koniecznie

Szymon Hołownia zapowiedział powstanie nowego ruchu. Utworzone stowarzyszenie będzie się nazywało „Polska 2050”. Jak zapowiedział na konferencji prasowej, to „nie koniec drogi, tylko początek”, wskazując na ponad 2 miliony osób, które oddały na niego głos. Zdradził też na kogo będzie głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich.

„Ten ruch już powstał. Nie działamy od góry. Sankcjonujemy to, co samo narodziło się na dole. W Polsce przyjaciół, sąsiedztwa, załatwiania realnych problemów. Powstanie ruch społeczny, obywatelski, w formie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050” – powiedział.

Hołownia podkreślił, że nazwa „Polska 2050” wskazuje na czas mniej więcej jednego pokolenia.

„Stoi za mną 2,6 mln Polaków. Część z nich bierze udział w ruchu, który tę kampanię zbudował. To samorządowcy, aktywiści. Z wielu miejsc dostajemy sygnały, że ich liczba rośnie. Że dołączają się do nas.” – dodał.

„Potrzebujemy świeżej krwi, obywatelskiej działalności. Uśmiechu i nadziei. Zbudowaliśmy Polskę solidarną. Teraz będziemy to pomnażać. Mam nadzieję, że każde z naszych biur stanie się ambasadą Polski. Że będzie obywatelskim hotspotem. Przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zmiany.” – zadeklarował.

Szymon Hołownia pytany kogo poprze w drugiej turze wyborów prezydenckich zapewnił, że weźmie w niej udział mimo że, jak podkreślił, nie ma w niej „swojego kandydata”. Ten głos zamierza oddać nie za czymś, a przeciwko czemuś.

Oddam ten głos przeciwko wizji prezydentury i wizji Polski, którą prezentował przez ostatnich pięć lat Andrzej Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Hołownia.

Źródło: FB, onet.pl, rmf24.pl
Fot.: ss Facebook

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze