27.3 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Kaleta mocno o Trzaskowskim: „To Himalaje…”

Zobacz koniecznie

To są Himalaje hipokryzji, Himalaje cynizmu politycznego w wykonaniu Rafała Trzaskowskiego. W takich słowach wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta odniósł się do słów Rafała Trzaskowskiego o spełnianiu swoich obietnic wyborczych z kampanii samorządowej w 2018 roku.

Aktualnie urzędujący prezydent Warszawy oraz kandydat na prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski we wtorek zaprezentował filary swojego programu. Jeden z nich mówi m.in. o równych szansach kobiet wobec mężczyzn przy podjęciu pracy. Pomóc ma w tym plan budowy, a później oferta darmowych żłobków i przedszkoli w całej Polsce.

Dziś do tych zapowiedzi odniósł się na konferencji prasowej m.in. Sebastian Kaleta wiceminister sprawiedliwości oraz były stołeczny radny. „Rafał Trzaskowski mówił w kampanii wyborczej w 2018 roku, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy wszystkie miejsca w żłobkach prywatnych i publicznych będą darmowe, bo zapłaci za nie miasto.”

„Zgodnie z obietnicą miało się to stać już w 2019 roku.” – mówił Kaleta. „Dzisiaj wiemy, że ani w 2019 roku nie zrealizowano tej obietnicy, ani w 2020 r. ani do końca kadencji Rafał Trzaskowski nie planuje tego zrobić” – dodał.

Jak powiedział, w Warszawie aktualnie jest 21 tyś. miejsc w żłobkach z czego miasto finansuje tylko 13 tyś. Za pozostałe rodzice muszą płacić sami.

Polityk nawiązał do wczorajszej wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, w której kandydat KO na prezydenta stwierdził, że spełnił obietnice wyborcze z kampanii samorządowej w 2018 roku. ” To są szanowni państwo Himalaje hipokryzji, Himalaje cynizmu politycznego w wykonaniu Rafała Trzaskowskiego” – stwierdził Kaleta.

Wiceminister ocenił, że Trzaskowski „naobiecywał” w kampanii w 2018 roku „złote góry” warszawiakom, złamał te obietnice, a teraz w kampanii prezydenckiej przepisany program „obiecuje wszystkim Polakom”.

Źródło: Portalsamorzadowy.pl ; PAP
Foto.: Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze