12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Kierowca autobusu uratował ludzi! Udostępniono nagranie [WIDEO]

Przeczytaj koniecznie

Czujność i refleks są bardzo cennymi cechami podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Tyczy się to zarówno kierowców, jak również przechodniów. Dowodem na to jak może być to ważna kwestia dla bezpieczeństwa naszego zdrowia i życia świadczą doskonale niektóre udostępnione w internecie materiały jak ten film zarejestrowany w Świdnicy.

 

Podczas jednego ze swoich kursów realizowanych w dniu 1 czerwca, kierowca autobusu należącego do świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, postąpił w sposób zasługujący na brawa i pochwały, ponieważ bardzo możliwe jest, że swoją postawą ocalił on członków rodziny przechodzącej przez jedną z ulic.

 

Kiedy autobus zatrzymał się przy przejściu dla pieszych, aby przepuścić parę z dzieckiem, wówczas inny uczestnik ruchu- osoba prowadząca samochód dostawczy, zaczęła go wyprzedzać. Kierowca autobusu zachował jednak zimną głowę i osłonił prowadzonym przez siebie pojazdem przechodniów, dzięki czemu drugie auto nie wjechało na pasy realizując manewr wyprzedzania, a ludzie mogli przejść bezpiecznie przez pasy.

 

Jak czytamy na profilu MPK w Świdnicy, sytuacja miała miejsce na al. Niepodległości, a tymże kierowcą autobusu był Tadeusz Barszcz, którego czujność i skupienie mogły nawet przyczynić się do uratowania życia ludziom przechodzącym wówczas na drugą stronę ulicy.

 

Zobaczcie Państwo sami tę groźnie wyglądającą sytuację, w której troskliwą reakcją wykazał się kierowca autobusu.

 

 

https://www.facebook.com/MPKSwidnica/videos/1180651915648630/

 

 

Źródło: Onet.pl ; Facebook/@MPKSwidnica

 

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze