-2.7 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Kierowca autobusu uratował ludzi! Udostępniono nagranie [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Czujność i refleks są bardzo cennymi cechami podczas uczestniczenia w ruchu drogowym. Tyczy się to zarówno kierowców, jak również przechodniów. Dowodem na to jak może być to ważna kwestia dla bezpieczeństwa naszego zdrowia i życia świadczą doskonale niektóre udostępnione w internecie materiały jak ten film zarejestrowany w Świdnicy.

 

Podczas jednego ze swoich kursów realizowanych w dniu 1 czerwca, kierowca autobusu należącego do świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, postąpił w sposób zasługujący na brawa i pochwały, ponieważ bardzo możliwe jest, że swoją postawą ocalił on członków rodziny przechodzącej przez jedną z ulic.

 

Kiedy autobus zatrzymał się przy przejściu dla pieszych, aby przepuścić parę z dzieckiem, wówczas inny uczestnik ruchu- osoba prowadząca samochód dostawczy, zaczęła go wyprzedzać. Kierowca autobusu zachował jednak zimną głowę i osłonił prowadzonym przez siebie pojazdem przechodniów, dzięki czemu drugie auto nie wjechało na pasy realizując manewr wyprzedzania, a ludzie mogli przejść bezpiecznie przez pasy.

 

Jak czytamy na profilu MPK w Świdnicy, sytuacja miała miejsce na al. Niepodległości, a tymże kierowcą autobusu był Tadeusz Barszcz, którego czujność i skupienie mogły nawet przyczynić się do uratowania życia ludziom przechodzącym wówczas na drugą stronę ulicy.

 

Zobaczcie Państwo sami tę groźnie wyglądającą sytuację, w której troskliwą reakcją wykazał się kierowca autobusu.

 

 

 

 

Źródło: Onet.pl ; Facebook/@MPKSwidnica

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze