12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

KOLEJNY objaw koronawirusa! Stanowi OGROMNE zagrożenie

Zobacz koniecznie

Od kilku miesięcy cały świat walczy z epidemią koronawirusa. Pomimo, że wiele krajów wygrało z niebezpiecznym wirusem, wiele wciąż się z nim zmaga, a koronawirus nie chce dać za wygraną. Teraz badania naukowców wykazały kolejny objaw. Jest bardzo niebezpieczny!

Mimo, że Nowa Zelandia ostatnio poinformowała, że wygrała z epidemią koronawirusa inne kraje, wciąż z nim, walczą, a groźny wirus nie daje za wygraną i mimo, że ludzie chcieliby wrócić do normalności muszą  zachować ostrożność.

Teraz najnowsze badania naukowców Northwestern Medicine wykazały, że koronawirus jest niebezpieczny dla całego układu krążenia.

Ważne jest, aby ogół społeczeństwa i lekarze byli tego świadomi, ponieważ infekcja SARS-COV-2 może początkowo objawiać się objawami neurologicznymi, zanim pojawi się gorączka, kaszel lub problemy z oddychaniem.

-powiedział dr Igor Koralnik.

Wyniki badania zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym „Annals of Neurology”. Okazuje się, że połowa osób zakażonych koronawirusem ma wiele objawów neurologicznych tj. ból, zawroty głowy, zaburzenia węchu i smaku.

Dodatkowo możemy przeczytać, że dzięki badaniom naukowców można wywnioskować, że groźny wirus może wpłynąć także na cały układ nerwowy m.in nerwy czy mięśnie, przez co może dojść do udarów.

Na razie nie wiadomo jednak nic więcej i w dalszym ciągu trwają kolejne badania. Naukowcy chcą ustalić częstotliwość i to czy objawy neurologiczne są trwałe czy tymczasowe. O kolejnych wnioskach badacze będą jeszcze informować.

 

Co sądzicie o takiego typu badaniach? Myślicie, że naukowcy mogą mieć rację?

 

Źródło: o2.pl

Foto: Pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze