13.3 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Koniec zakazu handlu w niedzielę? Takie…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od kilku lat obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Ustawę tą wprowadziła partia rządząca. Są jednak politycy, którzy się temu sprzeciwiają. Oto jeden z nich! 

Partia rządząca – Prawo i Sprawiedliwość wprowadziła kilka lat temu ustawę o zakazie handlu. Jak wynikło z wielu sondaży ludzie raczej nie protestują przeciwko zakazowi handlu.

Pomimo to są politycy, którzy są przeciwni zakazowi handlu w niedzielę. Jednym z nich jest Władysław Kosiniak-Kamysz kandydat na prezydenta z ramienia PSL – chociażby z uwagi na trudny czas.

Według niego powinno się znieść zakaz handlu przynajmniej na ten rok, gdyż dzięki temu sprzedawcy mogliby odrobić wszelkie straty, jakie wyrządziła im epidemia koronawirusa. Jak wiadomo z związku z pandemią aktualnie spora ilość firm przeżywa kryzys, niektóre nawet zostały na stałe zamknięte.

Nie proponuję uwolnienia na stałe, ale tylko na ten rok, z uwagi na kryzys.

-powiedział Kosiniak-Kamysz w ostatnim wywiadzie.

Zaznaczył również, że przygotuje projekt dotyczący zakazu handlu w niedziele i przedstawiony zostanie on w sejmie.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będziemy chcieli już tę ustawę przedstawić. Wszystko zależy od marszałek Sejmu, czy ją podda pod głosowanie, czy nie.

-zaznaczył.

Przypomnijmy, że jest już coraz mniej niedziel handlowych. Do końca 2020 roku niedziel handlowych ma być zaledwie cztery. Kiedy? 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 i 20 grudnia.

 

Co sądzicie na temat pomysłu kandydata z ramienia PSL Kosiniaka-Kamysza? Myślicie, że ma rację? Popieracie zakaz handlu w niedzielę?

 

Źródło: o2.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze