18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kontrowersyjna wypowiedź żony kandydata na prezydenta Polski odnośnie szczepionek na koronawirusa

Zobacz koniecznie

Żona Krzysztofa Bosaka Karina w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedziała się na temat szczepień na koronawirusa, macierzyństwa oraz stanowiska pierwszej damy.

 

Karina Bosak wzięła ślub z kandydatem na prezydenta z ramienia Konfederacji w lutym tego roku. Na co dzień jest ona prawniczką związana z Instytutem Ordo Iuris. Dziennikarz Wirtualnej Polski w rozmowie z żoną Krzysztofa Bosaka zapytał ją o kilka ciekawych kwestii. Nie zabrakło wypowiedzi, które dla części osób mogą wydawać się kontrowersyjne.

 

W związku z wciąż panującą na świecie pandemia koronawirusa Karina Bosak zapytana została o szczepienia. Powiedziała: „Nie czekam i nie zamierzam się zaszczepiać na koronawirusa. Nie mam do tego przekonania. Jeśli chodzi ogólnie o temat szczepień, to obecnie jest to bardziej skomplikowana kwestia”. Dodała jednak, że według niej szczepienia z punktu widzenia społecznego są potrzebne, lecz nie może być wątpliwości, co do ich bezpieczeństwa.

 

Karina Bosak w swoim wywiadzie zabrała głos również w sprawie aborcji. „Radykalne środowiska lewicowe i feministyczne, postulując rozpowszechnianie prawa do aborcji pod kłamliwymi, zafałszowanymi hasłami o opresji kobiet, bardzo manipulują społeczeństwem, szczególnie kobietami. To jest uprawianie propagandy zastraszania ich, mówiąc, że ich prawa i wolności zostaną ograniczone. (…) One działają wbrew interesowi kobiet i tak naprawdę promują ich uprzedmiotowienie w społeczeństwie. Gdzie staną się przedmiotem do bezkarnego wykorzystania, bez żadnych konsekwencji, tylko na swoją szkodę”.

 

Dla Kariny Bosak macierzyństwo jest głęboko zakorzenione w kobiecej naturze. Kobieta według niej „Bez względu na to, czy zostanie matką w rzeczywistości, czy nie, potrzeba opieki, troski i kochania jest w kobiecie naturalna. Szczególnie kobiety powinny w sobie te wartości pielęgnować, rozwijać i wzajemnie się w nich wspierać. A radykalne środowiska feministyczne chcą pozbawić kobiet tego, co jest esencją ich natury. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna aborcja. To kolejne kłamstwo radykalnego feminizmu”.

 

Żona kandydata na prezydenta wypowiedziała się również o funkcji pierwszej damy. Nie omieszkała również pochwalić Agaty Kornhauser-Dudy za jej działalność. „Robi wiele dobrych rzeczy, mimo że nie są one nagłaśniane. Skupia się na cichych działaniach, a wiem, że takie podejmuje”.

 

Źródło: Do Rzeczy, Wprost

Foto: You Tube/ Telewizja w Polsce (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze