6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

KORONAWIRUS na I Komunii Świętej! Wkroczył SANEPID

Zobacz koniecznie

Ograniczenia spowodowane w ostatnich miesiącach przez wybuch pandemii koronawirusa dotknęły także w dużym stopniu Kościół. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła.

W związku z ograniczeniami przede wszystkim w marcu i kwietniu nie można było spotykać się w większych grupach osób. Obostrzenia objęły także kościoły, do których wierni nie mieli możliwości przybycia na mszę św. Starano się jednak znajdować inne sposoby na bliskość z Bogiem – na przykład domowe modlitwy w gronie rodziny czy organizowane przez księży msze św. online.

 

W związku z ograniczeniami i pandemią w wyznaczonym czasie nie odbyły się pierwsze komunie święte dzieci i bierzmowania dla młodzieży. Teraz jednak, gdy wydaje się, że sytuacja uległa poprawie i następuje odmrażanie gospodarki, obostrzenia zostają zniesione.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wnuczka Millera wyjawiła wielki SEKRET! Co na to LESZEK Miller?

 

W wielu kościołach zorganizowano już odwołane komunie. Niestety wiążą się z tym także pewne zagrożenia. W ostatnią sobotę na I komunii świętej w kościele w Wieniawie (woj. mazowieckie) pojawiła się osoba chora na koronawirusa. Sanepid zajął się już tą sprawą i apeluje, aby osoby,które także brały udział w nabożeństwie zgłosiły się i zbadały. Szczególnie ważna jest kontrola, czy nie pojawiają się objawy wirusa SARS-COV-2.

 

Główne objawy koronawirusa to bóle kostno-stawowe, bóle mięśniowe, podwyższona temperatura, duszności, kaszel, utrata smaku i węchu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zakaz wprowadzony do końca lipca! Popsuje plany wielu Polakom

 

Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy

 

– podała informację w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze.

 

Źródło: onet.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com Jerzy Skuza

Zobacz więcej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze