27 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Koronawirus w Polsce! GWAŁTOWNY wzrost zachorowań…

Zobacz koniecznie

Od wielu miesięcy nasz kraj walczy z epidemią koronawirusa. Pomimo, iż są kraje, w których pokonano już groźnego wirusa, tak w Polsce liczba zakażonych wciąż rośnie. Coraz częściej spekuluje się, że niedługo wszelkie obostrzenia powrócą…

Polska od wielu miesięcy walczy z koronawirusem, niedawno zamknięto szkoły oraz niektóre sklepy. Teraz jednak wszystko powoli wraca do normalności, choć ilość osób zakażonych koronawirusem wciąż rośnie.

Bardzo dużo zakażeń jest na Górnym Śląsku oraz w województwie mazowieckim. Na Górnym Śląsku głównie zarażeni są górnicy. Rano poinformowano, że na Śląsku jest już 209 nowych zachorowań.

W tą sobotę aż do 5400 osób wzrosła ilość zakażeń w kopalniach.  W Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Polskiej Grupie Górniczej potwierdzono łącznie 80 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wrócą obostrzenia?

Minister Zdrowia wcale tego nie wyklucza.

Do obostrzeń zawsze można wrócić i takie scenariusze rozważamy. Ale drugiego lockdownu na pewno nie będzie.

-powiedział w ostatnim wywiadzie dla RMF FM.

Główną pracę wykonało wtedy polskie społeczeństwo. Polacy posłuchali zakazów i ograniczyli swoje kontakty. Dali tym samym czas, aby Ministerstwo Zdrowia przygotowało właściwą taktykę do aktywnej walki z epidemią. Ten czas został totalnie zmarnowany.

-powiedział z kolei były szef NFZ.

Nie da się zrobić lockdownu powtórnie. Nie da się, bo wtedy poumierają ludzie na onkologii, na choroby sercowe, naczyniowe. Depresja ekonomiczna również powoduje śmierć.

-zaznaczył minister Szumowski.

 

Źródło: Polska The Times

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze