20.5 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Koronawirus w Polsce! Sytuacja jest NIEPOKOJĄCA…

Zobacz koniecznie

Od kilku miesięcy cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Spora część krajów może już ogłosić zwycięstwo z groźnym wirusem, w wielu krajach wirus jednak wciąż nie daje za wygraną. 

Takim krajem jest np. Polska, gdzie ilość zakażeń wciąż rośnie, a nieciekawa sytuacja jest np w województwie śląskim.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia w Polsce potwierdzono 352 nowe przypadki, zakażeń koronawirusem. Według Ministerstwa chodzi głównie o takie województw jak: śląskiego (91),
mazowieckiego (84),łódzkiego (63) lubelskiego (15), podlaskiego (14), dolnośląskiego (13),małopolskiego (13),podkarpackiego (13),wielkopolskiego (11) czy świętokrzyskiego (11). Inne województwa również są zakażone, ale nie w takim stopniu.

Pomimo, że w Polsce zniesiono niektóre obostrzenia powrotu do normalności wciąż nie widać. Tym bardziej, że ilość zakażeń w Polsce, nie maleje, a stale rośnie, rośnie także liczba osób zmarłych w wyniku groźnego wirusa.

Jak poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia, jest już 18 nowych przypadków śmiertelnych. Aktualnie w Polsce suma zakażeń to: 31 316 osób.

Mimo zniesienia niektórych obostrzeń, mówi się o powrocie do nich. Minister Zdrowia Szumowski w ostatnim wywiadzie powiedział także, iż według niego ludzie zachowują się tak jakby zapomnieli, że takowy wirus istnieje.

To jednak nie koniec problemów w Polsce. Okazuje się, że firmy turystyczne chcą pozwać państwo polskie. Domagają się od nas 141 mln złotych. Wszystko przez straty poniesione, w wyniku wstrzymania wszystkiego z powodu pandemii koronawirusa.

Firmy turystyczne nie zarabiały przez kilka ostatnich miesięcy i nadal nasze możliwości zarobku są bardzo ograniczone. Pomimo wprowadzonych ograniczeń i zakazów sektor turystyczny nie otrzymał pomocy od państwa, która wyrównałaby choćby część poniesionych przez nas strat.

-powiedziała Alina Dybaś, szefowa Turystycznej Organizacji Otwartej (TOO).

Ta utrzymująca się sytuacja rodzi konieczność poszukiwania ochrony na drodze sądowej, której zapowiedź stanowi skierowane wezwanie do zapłaty mające polubownie rozwiązać sytuację w tej branży.

-dodała.

 

Źródło: popularne.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze