8.6 C
Warszawa
piątek, 22 marca, 2024

Krwawe porachunki pseudokibiców! Brutalnym atakiem pochwalili się w internecie

Zobacz koniecznie

W ostatnich latach polska policja oraz prokuratura podjęły szereg działań wymierzonych w struktury gangów opierających się w swej naturze o środowisko pseudokibiców w naszym kraju. Jak ujawniono przy okazji śledztw, zatrzymań oraz ustaleń nie tylko służb, ale również dziennikarzy, bojówkarze utożsamiający się z klubami sportowymi, zdołali stworzyć sprawnie zarządzane grupy przestępcze. Sporo zatrzymań członków takich struktur dokonano w Krakowie, jednakże później w stolicy Małopolski, lukę w bojówkarskim środowisku zaczęli starać się wypełniać młodzi brutalni sympatycy znanych tamtejszych drużyn piłkarskich.

 

W czasie, kiedy za kratki trafiły ważne osoby ze struktur głównych gangów pseudokibiców Cracovii i Wisły Kraków, czyli grup określanych jako „Jude Gang” oraz „Wisła Sharks”, do głosu zdecydowali się dojść młodsi bojówkarze, którzy choć nie zajmują się przestępczością zorganizowaną na tak szeroką skalę jak ich starsi „koledzy”, to jednak udowadniają, że nie jest im obce dokonywanie krwawych ataków na innych ludzi, przy użyciu niebezpiecznych narzędzi. Zawiązane w ostatnich latach bojówki młodych kiboli, nazwały siebie jako „Młoda Ferajna” (w przypadku fanów Wisły Kraków) oraz „Młoda Brygada” (utożsamiająca się z Cracovią).

 

Do kolejnego tego typu akcji wymierzonej w sympatyka wrogiej drużyny doszło na terenie Krakowa całkiem niedawno, bo w nocy z piątku na sobotę, a brutalnego ataku dokonali pseudokibice „Białej Gwiazdy”. Jak wiele na to wskazuje, byli to młodzi ludzie powiązani z grupą „Młoda Ferajna”. Co dla wielu może być szokujące, agresorzy na swój sposób pochwalili się w internecie swoim zachowaniem.

 

W tę noc na początku weekendu, kibole Wisły mieli napaść i okaleczyć jednego z mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców konkurencyjnego klubu- Cracovii. Do zdarzenia dojść miało w rejonie ulicy Kobierzyńskiej. Te dokładniejsze informacje na temat tego co wówczas stało się w tej części dawnej stolicy Polski przekazał portal Tvn24.pl.

 

Po tym, gdy doszło do napaści dokonanej zapewne przy użyciu niebezpiecznych narzędzi, policja otrzymała zgłoszenie, że w tym rejonie leży ranny człowiek. Okazało się na miejscu, że młody mężczyzna potrzebuje szybkiej pomocy medycznej. Został on przetransportowany do szpitala przez karetkę pogotowia. Chociaż przeżył, to jednak odniósł dość poważne obrażenia, a wśród nich ciężkie rany nóg. Wiele wskazuje na to, że był to kolejny tego typu atak na krakowskich osiedlach, przy którym napastnicy wykorzystali maczety.

 

Na jednym z portali społecznościowych, w sobotni poranek pojawiło się zdjęcie, które wykonane miało zostać właśnie tej feralnej nocy. Widać na nim uzbrojonych w niebezpieczne narzędzia i zamaskowanych młodych ludzi, którzy pochwalili się iż prowadzili „poszukiwania kibiców Cracovii”.

 

https://www.facebook.com/swiatkibicow/photos/a.586299471549548/1486330978213055/?type=3&theater

 

Źródło: Facebook/@swiatkibicow ; Tvn24.pl

Fot.: Pxfuel ; Facebook/@swiatkibicow

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze