9.9 C
Warszawa
wtorek, 4 października, 2022

Krwawa akcja w Krakowie. Nowe informacje o sprawcach i ofierze [FOTO]

Zobacz koniecznie

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o brutalnej akcji grupy bojówkarzy utożsamiających się z jednym z krakowskich znanych klubów piłkarskich. Dokonali oni ataku przy użyciu niebezpiecznych narzędzi na terenie jednego z krakowskich osiedli. W mediach pojawiają się kolejne informacje oraz ustalenia dotyczące tej sprawy.

 

O tym, że ludzie ze środowiska pseudokibiców na południu Polski niejednokrotnie dokonują ataków na fanów wrogich drużyn za pomocą ostrych narzędzi mówi się od lat. Niejednokrotnie w takich sytuacjach dochodziło też do pozbawienia życia ofiary.

 

W minionym tygodniu doszło do kolejnego tego typu zdarzenia w stolicy Małopolski. Za krwawą akcję odpowiadać mają ludzie określający się jako „Młoda Ferajna” czyli bojówki sympatyzująca z Wisłą Kraków, która podobnie jak jej oponenci z „Młodej Brygada” utożsamiającej się z Cracovią, starają się wypełniać lukę w środowisku lokalnych pseudokibiców po rozbiciu grup takich jak „Wisła Sharks” i „Jude Gang”, których członkowie w minionych latach stanowili nie tylko bojówki kiboli, ale też zorganizowane grupy przestępcze realizujące różne nielegalne interesy.

 

Choć członkowie „Młodej Ferajny” i „Młodej Brygady” raczej nie uzyskają w najbliższym czasie zdolności do prowadzenia przestępczych biznesów na takim poziomie, jak ich starsi koledzy, to jednak udowodnili, że nie planują oni odstąpić od używania maczet, a także innych niebezpiecznych narzędzi przy atakowaniu kibiców innego klubu.

 

Do kolejnej brutalnej akcji przeprowadzonej w Krakowie przez pseudokibiców Wisły doszło w nocy z piątku na sobotę w rejonie osiedla Ruczaj, przy ulicy Kobierzyńskiej. Tym co wtedy robili, kibole „Białej Gwiazdy” pochwalili się w internecie.

 

Tamtej nocy, policja otrzymała zgłoszenie, że przy ulicy Kobierzyńskiej leży ranny mężczyzna. Jak się okazało, był to 24-latek, będący najprawdopodobniej sympatykiem Cracovii, który co bardzo możliwe- również mógł brać wcześniej udział w akcjach realizowanych przez ludzi ze środowiska miejscowych pseudokibiców. Mężczyzna miał początkowo odmówić współpracy z policją, pomimo tego iż został raniony w plecy oraz nogi. Niektóre z cięć były dosyć głębokie.

 

Człowiek ten został zabrany do szpitala, jednak jego stan oceniany jest na ten moment jako dobry. Jak podało radio RMF FM, powołując się na słowa rzecznika miejscowej policji, wśród badanych wątków znajduje się również ten dotyczący porachunków pseudokibiców. Po ataku zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu, a także znalezione w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia przedmioty takie jak: zegarek i czapki.

 

W sprawie tej zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 21 lat. W momencie schwytania, mieli oni posiadać przy sobie narkotyki. Zgodnie z decyzją sądu 21-latkowie trafili do aresztu, jednakże policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

 

W sobotni poranek, czyli niedługo po nocnym ataku na 24-latka, w sieci udostępniona została wykonana na jednym z krakowskich osiedli fotografia przedstawiająca  młodych zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w niebezpieczne narzędzia. Według treści opisu tego zdjęcia, widoczni są na nim członkowie „Młodej Ferajny”, którzy najprawdopodobniej odpowiadają za to co stało się przy ulicy Kobierzyńskiej. Jak napisano bowiem prowadzić mieli oni nocne „poszukiwania kibiców Cracovii”.

 

Post ten został udostępniony na profilu „Świat Kibiców” na portalu społecznościowym Facebook.

 

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Tvn24.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Facebook/@swiatkibicow

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze