19.2 C
Warszawa
środa, 15 maja, 2024

Kula płomieni uderzyła o ziemię. Tragiczny w skutkach finał [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Zespoły akrobacyjne są nam kojarzone z podniebnymi wyczynami i potężną dawką adrenaliny, jaką dostarczają widowni na ziemi. Piloci są dobrze obeznani ze swoimi maszynami i świadomi ryzyka, jakie mogą przypłacić nawet najmniejszym błędem w pilotażu, lub niedociągnięciem ze strony technicznej. Skrupulatność i  perfekcja są na pierwszym miejscu, a samoloty, są zawsze dokładnie kontrolowane przez ekipy dobrze wykwalifikowanych mechaników w hangarach. Czynnikiem równie ważnym w powodzeniu jest dobra passa.

 

Jednak  nie zawsze passa sprzyja, o czym mogli się przekonać wszyscy świadkowie obserwujący popisy akrobatyczne zespołu „CF Snowbirds” 17 maja około godziny 15:00 w miejscowości Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej. Pokazy były zorganizowane na znak solidarności dla służby zdrowia w walce z SARS-CoV-2.

 

Świadkowie zdarzenia opowiadali, że samoloty odrzutowca Canadair Tutor CT-114 Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych (RCAF) wystartowały normalnie, natomiast po paru minutach lotu coś złego zaczęło się dziać z jedną maszyna. Finalnie spadła ona dość nagle w dół.

 

Relacja bezpośredniego świadka z miejsca zdarzenia zdarzenia  dla CBC News- Annette Schoneville:

Jeden samolot leciał dalej, a z drugiego poszły jakby dwa obłoki dymu. I kula ognia. Żadnego hałasu, to było dziwne. Samolot wykonał obrót i spadł z nieba. Bum, prosto na dół, a potem była chmura czarnego dymu.

 

Film ukazujący katastrofę:

 

Jak dotąd nie zostały wyjaśnione okoliczności katastrofy. Wiadomo jedynie, że w odrzutowcu zapalił się silnik, a załoga musiała się katapultować. Spadająca maszyna uderzyła w o ziemię w terenie zabudowanym. Na szczęście żaden z mieszkańców nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Niestety w wyniku katastrofy zginęła jedna osoba, kpt. Jennifer Casey, współpracując z zespołem „Snowbirds” od 2018 roku, będąc jego rzeczniczką prasową. Wcześniej pracowała jako dziennikarka radiowa stacji NEWS 95.7 Halifax.

 

Stan drugiego członka załogi, jednocześnie pilota maszyny , uważany jest jako stabilny.

 

Premier Kanady Justin Trudeau wyraził szczere kondolencje i  łączy się myślami z członkami zespołu.

 

 

Źródło: o2.pl ; wiadomosci.radiozet.pl ; planeta.pl, Twitter ; youtube_the sun

Fot.: youtube_the sun

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze