6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Minister zdrowia ogłosił nowe obostrzenia! Wszystko się zmieni!

Zobacz koniecznie

Koronawirus pojawił się w Polsce już w marcu tego roku, a na świecie głośno o nim już co najmniej od grudnia 2019 r., kiedy pojawił się w Wuhan. Mimo że minęło już sporo czasu, to nadal sytuacja związana z wirusem COVI-19 nie została opanowana.

Przez jakiś czas, szczególnie w miesiącach marcu i kwietniu, obowiązywały szczególnie dotkliwe obostrzenia. Powstały ograniczenia w przemieszczaniu się, z wyjątkiem ważnych powodów, a także trzeba było nosić maseczki i rękawiczki oraz zachowywać odpowiednią odległość od siebie. Od maja natomiast następowały kolejne etapy odmrażania gospodarki i do tej pory sytuacja związana z ograniczeniami wydaje się poprawiać.

 

Czy możemy mieć jednak pewność, że ograniczenia nie powrócą? W związku ze zbliżającymi się wyborami 28 czerwca postanowiono już o pewnych zakazach.

 

CZYTAJ TAKŻE: Premier wprowadził II stopień alarmowy! Obowiązuje od jutra

 

W związku ze zbliżającymi się wyborami i sporą grupa osób przy urnach wyborczych, może dojść do większej możliwości zarażenia się koronawirusem. Ze względu na to Ministerstwo Zdrowia i GIS podało listę wytycznych i obostrzeń, które będą obowiązywały Polaków w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich 28 czerwca.

 

Jak podaje portal radiozet.pl, Ministerstwo Sprawiedliwości i Generalny Inspektora Sanitarny informują, że w lokalach wyborczych będą znajdować się płyny do dezynfekcji rąk. Poleca się także, aby przed wejściem do lokalu ubrać jednorazowe rękawiczki, a następnie po wyjściu je wyrzucić.

 

Do lokalu trzeba będzie wejść w maseczce i zachowywać odpowiednią odległość od innych. Na chwilę pojawi się możliwość zdjęcia maseczki, gdy nastąpi weryfikacja głosującego z jego dowodem tożsamości. Z tych obostrzeń zwolnione są jedynie osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust czy nosa.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zniszczono busa Bosaka! Premier zareagował

 

Źródło: lelum.pl/ foto zrzutekranu Youtube.com TVP info

Zobacz więcej

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze