12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Mocna wymiana zdań Magdaleny Ogórek i Radosława Sikorskiego!

Zobacz koniecznie

W ostatnim czasie kilkukrotnie swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami i zachowaniami starał się zwrócić na siebie uwagę były minister spraw zagranicznych, a obecnie europoseł Radosław Sikorski z Platformy Obywatelskiej. Tak też było w tym przypadku, kiedy wdał się w ostrą wymianę zdań ze znaną historyk i doktor nauk humanistycznych, a zarazem prezenterką telewizyjną Magdaleną Ogórek. Ona sama nie pozostała mu dłużna, kiedy były członek rządu Donalda Tuska wypowiedział się na antenie w pejoratywnych słowach.

 

Do dyskusji doszło na antenie Polskiego Radia. Prowadzącą programu była właśnie Magdalena Ogórek i to właśnie na atakowaniu jej osoby skupił się zaproszony do studia były szef MSZ. W trakcie rozmowy odchodził on od przewodniego tematu, starając się zaatakować karierę prowadzącej, a przy okazji w obraźliwych słowach skomentować też Telewizję Publiczną.

 

Kiedy rozmawiano na temat poziomu rozeznania Rafała Trzaskowskiego w kwestiach europejskich, Radosław Sikorski zarzucił stacji TVP „szczucie na Unię Europejską„. W reakcji na te słowa, prowadząca poprosiła, aby przytoczył on przykład wypowiedzi, w której miałaby ona w taki sposób krytykować UE.

 

Proszę obejrzeć chociaż jeden z moich programów, tam na pewno szczucia na Unię Europejską na pewno pan nie uświadczy

– zaapelowała do swojego rozmówcy Magdalena Ogórek.

 

Jak wielu zapewne mogło się domyślić, europoseł nie przytoczył żadnego konkretnego przykładu.

 

Klauzula sumienia nie pozwala mi oglądać tej szczujni, którą stała się Telewizja Polska

– stwierdził Radosław Sikorski.

 

Kontynuował on jednak krytyczne opiniowanie Telewizji Publicznej, powtarzając typowe dla tzw. „totalnej opozycji” hasła o rzekomym przekazywaniu pieniędzy na media publiczne, zamiast na służbę zdrowia.

 

Andrzej Duda dał dwa miliardy na was, partyjną telewizję, zamiast na służbę zdrowia. Wrócił Jacek Kurski i teraz będzie turbodoładowanie tej propagandy, którą codziennie uprawiacie. Jacek Kurski jest znany z najbardziej cynicznych, chamskich i brutalnych zachowań w polityce 

– atakował w czasie rozmowy na antenie Polskiego Radia polityk PO.

 

W programie poruszony został również temat wyborów prezydenckich w 2015 roku i również w odniesieniu do tej kwestii, Radosław Sikorski postanowił skrytykować prowadzącą rozmowę, powołując się na słowa, które jego zdaniem powiedzieć miał Leszek Miller określając byłą kandydatkę na urząd Prezydenta RP swoją „pomyłką wychowawczą”. W odpowiedzi Magdalena Ogórek odparła, że była wówczas kandydatką niezależną, której poparcia udzielało SLD.

 

Daleką drogę pani odbyła. Od SLD do prawicy PiS-owskiej 

– powiedział w ramach tej wymiany zdań europoseł Platformy Obywatelskiej.

 

Prowadząca przypomniała mu jednak, że to on sam swego czasu był politykiem związanym z Prawem i Sprawiedliwością.

 

A pan od prawicy PiSowskiej do Platformy Obywatelskiej 

– Odnosiła się Magdalena Ogórek do zarzutów jakie snuł wobec niej polityk.

 

 

 

Źródło: Polskie Radio ; doRzeczy.pl

Fot.: YouTube/Polskie Radio (zrzut ekranu) ; Wikimedia Commons

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze